Skocz do zawartości

[54l] ogólne


vemo7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam moje amatorskie 54l

 

Oświetlenie: 2x t5 8w + led niebieski i czerwony

Filtracja:Kubełek Tetra ex600+aquael mini fan w celu napowietrzenia

Rośliny:Nużaniec, anubias niski, mech jawajski ,pogestemon

Rybki:neon inessa ,płatka,parka barwniaków

Technika Co2: nie stosuję

Pokarmy;Tropical płatki,granulat,mrożony solowiec lub wodzień.

Plany: W planach akwarium 300 lub 400 l zobaczymy co się uda zmieścić :)

 

post-24158-0-39482000-1469882843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temperaturę 24-25 stopni wszystkie rybki żyją nie chorują także bez przesady

 

Słowo klucz: jeszcze nie chorują.

 

Dla Innesów 25 to okresowa temperatura stymulująca do tarła. Ciągłe pobudzenie dobrze im nie zrobi. Barwniaki to pielęgnicowate - obowiązkowo na podłożu powinien być piasek i tu nie ma miejsca na dyskusje. Do tego 54l (no raczej mniej bo profil) dla barwniaków... cóż. Do któregoś tarła będzie się wydawać ok. A potem zrozumiesz.

 

Szkoda, bo aranż ładny i odpowiednie podłoże poprawiłoby wygląd, obecnie to wygląda na 30-litrówkę z powodu grysu.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny żwir kwarcowy i piasek

 

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Piszę że w planie większe akwarium to okres przejściowy ale już fala krytyki się wylała

 

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez vemo7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Drobny żwir kwarcowy i piasek Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka Piszę że w planie większe akwarium to okres przejściowy ale już fala krytyki się wylała Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
Nie piszesz, że dla tych ryb. Piasek przelatuje przez żwir i masz grys na górze, piasek na dole.

 

 

 

Wejdź sobie ekspercie na kanał yt gościa akwarystyka domowa gość ma pielęgnice i ma jakoś żwirek i nic się nie dzieje
A co ma się dziać? Jak nie zależy Ci, by ryby miały umożliwione naturalne zachowania (jak przerzucanie i modelowanie podłoża), to świadczy raczej o Tobie i Twoim podejściu, aniżeli o nas.

 

 

 

Jakoś czytałem neon inessa żyje w temperaturze od 20-26 stopni. Nie mów mi ze w naturalnym środowisku ma zawsze temperaturę 22-23 stopnie bez jaj
No właśnie - 20-26. Przy czym 25-26 to, jak już pisałem, a co pieczołowicie zdajesz się ignorować, temperatura w najgorętszym okresie, która pobudza jednocześnie ryby do tarła. Zatem:

 

 

Gdzie w naturalnym środowisku woda ma tak stała temperaturę bez żadnych wahań?
No, gdzie ma tak, jak w Twoim akwarium?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam miało być drobny żwir kwarcowy i rzeczny. Chodzi mi o to że w naturze też napewno żyje w troszkę cieplejszej wodzie. Gość zajmuje się akwarystyka od 40 lat także będę oglądał jego filmiki bo wydaje mi się że ma dużą wiedzę w temacie

 

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż Ci piszę raz po raz, że okresowo żyją, a nie całorocznie, jak Ty chcesz. Dlaczego trzymanie w optimum temperaturowym (22-23) jest gorsze wg. Ciebie od stałego trzymania w maximum? To się kupy nie trzyma. Już prędzej symulacja okresowych spadków i wzrostu temperatur byłaby lepsza.

 

Skoro zajmuje się od 40 lat, to szkoda, że wciąż propaguje trzymanie ryb kopiących na grysie. Nie wspominając o mieszaniu ryb o skrajnie różnych wymaganiach co do parametrów wody. Powodzenia.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...