Skocz do zawartości

czy zaczac od nowa czy da sie to ogarnac:)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym ze kobiecie się nudziło w domu porobiła sobie testy wody :D  Dla przypomnienie zalane 26,06,2016. Codziennie podawane  potas i carbo po jednej dawce.

 

No3-10 ml

 

ph-7,5

 

No2- 0,05

 

GH 12

 

KH 12

 

No 2 widocznie spada ( nareszcie). Jakie obecnie musi mieć woda parametry by moc wpuścić rybki ?

Gupików Endlera u nas w zoologu nie widziałam. Czy zwykłe gupiki np pawie oczko. Np 1 samczyk i 2 samiczki mogły by być ? Czy jakieś inne rybki ?

Czy  rybki mogę do tego dorzucić by "sprzątało dno z pokarmu".Jak zwykle dziękuje za rady.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak NO2 będzie niewykrywalne, to możesz zarybiać. Lepiej poczekać, niż truć ryby.

Sprawdź ogłoszenia na OLX w swojej okolicy, żyworódka Endlera to dość często hodowany gatunek. Gupiki to też niezły wybór, ale tutaj lepiej poszukać hodowcy, bo materiał genetyczny w zoologu to bardzo często dziesiątki pokoleń inbredu w 'hodowlach' domowych, oddawane później do handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszta parametrów może być? Bo ogólnie mi się te zwykle gupiki podobaj te endllera to tak nie koniecznie :)

Oczywiście poczekam  jak No2 będzie zerowe :) tyle czekałam to jeszcze  parę dni poczekam. 

A czy Otoski mogą być do tych gupików czy nie bardzo ?

Znaczy się czy za dużo będzie na  tych 30 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyworódka Endlera to nie gupik. Ten sam rodzaj, nie ten sam gatunek. Mogą się krzyżować, ale to nadal nie czyni Endlerków Gupikami.

 

Reszta parametrów OK pod ryby jajożyworodne. Stanowczo nie pod otoski, tak samo z resztą z rozmiarem akwarium. Jeśli uprzesz się na gupiki, to chociaż oszczędź sobie kłopotu i bierz same samce. Akwarium nie jest duże, trzeba zaakceptować ograniczenia, które narzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...