Skocz do zawartości

jak zbadac i czym zbadac czy ziemia ogrodowa wydostaje sie do akwarium?


fritz666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Organoleptycznie. Widzisz ,że się wydostaje znaczy ,że tak jest. Woda żółta, mętna.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

To ja chyba tak mam, ale nie jestem pewien, bo też mam korzeni trochę i teraz nie wiem... wygląda to tak jak na zdjęciu.

post-9886-0-94853100-1465197165_thumb.jpg

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwić może korzeń i/lub torf który mógł być dodatkiem do ziemi i nie jest to szkodliwe jeśli to nie jest Malawi lub akwarium dla innych ryb nietolerujących kwaśnej wody. 

 

Do wody natomiast mogą się  przedostawać z gleby nawozy: azotany, fosforany itd. Może to być przyczyną problemów z glonami a nawet zgonu ryb.W ziemniaku dobrze jest zrobić na początku, nawet dzień po dniu, kilka dużych podmian. Najprościej stwierdzić czy masz wysyp nawozów do wody robiąc testy akwarystyczne. Nawet najprostszym testem paskowym, bo w tym przypadku dokładność nie jest konieczna. 

Edytowane przez DavyJones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też na początku wrzucić dużą ilość rogatka który wchłonie nadmiar nawozów. Ogólnie uważam,że dużo roślin na starcie ziemniaka to podstawa. Szczególnie tych szybkorosnących.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też na początku wrzucić dużą ilość rogatka który wchłonie nadmiar nawozów. Ogólnie uważam,że dużo roślin na starcie ziemniaka to podstawa. Szczególnie tych szybkorosnących.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

rosliny zamowilem duza ilosc, z ebay bo tu ceny kosmiczne za tak brzydkie roslinki a i wybor zaden... zobaczymy w jakim stanie przyjda... dzieki za rade. 

Barwić może korzeń i/lub torf który mógł być dodatkiem do ziemi i nie jest to szkodliwe jeśli to nie jest Malawi lub akwarium dla innych ryb nietolerujących kwaśnej wody. 

 

Do wody natomiast mogą się  przedostawać z gleby nawozy: azotany, fosforany itd. Może to być przyczyną problemów z glonami a nawet zgonu ryb.W ziemniaku dobrze jest zrobić na początku, nawet dzień po dniu, kilka dużych podmian. Najprościej stwierdzić czy masz wysyp nawozów do wody robiąc testy akwarystyczne. Nawet najprostszym testem paskowym, bo w tym przypadku dokładność nie jest konieczna. 

 

 

Tez wlasnie tak mysalem, ze moga to byc korzenie podmienilem wczoraj i dzisiaj duza ilosc wody juz jest lepiej duzo... nastepna podmiane planuje wsrode i w sobote i zobaczymy. paametry z wczoraj rana przed wymiana, dzis jeszcze nic nie robilem

 

temeperatura 28

PH-7

KH-8

NH4-1

NO2-0,2

NO3-1 

 

 

Pisownia. Zaakceptowałeś regulamin podczas rejestracji, to go teraz przestrzegaj.

andy102

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...