Skocz do zawartości

Zbiornik 200L gupiki + Krewetki.


Arothis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam zbiornik 200L i zastanawiam się nad obsadą. Zbiornik zalany od 2 tygodni, roślin nie mam dużo, bo czekam na przesyłkę, ale ogólnie zamierzam zrobić roślinniaka. Aktualnie w akwarium pływa narybek gupika, bo nie miałem co z nim zrobić. W drugim zbiorniku 100L narzeczona ma neonki i krewetki, więc dwa takie same akwaria odpadają. Zamierzam mieć trawnik, więc nie wiem, czy kiryski to dobry pomysł? Myślałem nad krewetkami blu, lub black i gupikami (Lubie jak mi się kocą) tylko nie wiem, czy to dobre połączenie. Musze jeszcze zamówić testy i sprawdzić co ta woda w sobie ma (Nigdy tego nie robiłem) Jakie wyniki powinny wyjść? Jakieś azotany czy co to tam itp.

Jeśli nie gupiki to co równie ładnie prezentowało by się z krewetkami? Wolałbym również żeby chociaż część nowo narodzonych krewetek przetrwała ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki jakie wyjdą takie będą. ;)

Jak parametry pozwolą to ja bym raczej wybrał jakieś danio, margaritatus albo erythromicron. Jak zrobisz im gąszcz z rogatka albo czegoś podobnego to nie powinno być problemu z rozmnożeniem. Szkoda takiego szkła na gupiki (no chyba że dzikie). Ewentualnie mieczyki zielone albo z odłowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no. 

Kupiłem wczoraj 50 krewetek red cherry i trzymam je z narybkiem gupika. Za jakiś czas zamierzam go odłowić i trzymać redki z otoskami. 

Jak myślicie dobrze będą się razem czuły? Co mógłbym jeszcze do nich wcisnąć? Ile takich otosków na 200L? 10szt starczy? 

Pozdrawiam, Mariusz ; )

 

post-24028-0-22055400-1465308417_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...