Jump to content

Zbiornik 200L gupiki + Krewetki.


Arothis
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Posiadam zbiornik 200L i zastanawiam się nad obsadą. Zbiornik zalany od 2 tygodni, roślin nie mam dużo, bo czekam na przesyłkę, ale ogólnie zamierzam zrobić roślinniaka. Aktualnie w akwarium pływa narybek gupika, bo nie miałem co z nim zrobić. W drugim zbiorniku 100L narzeczona ma neonki i krewetki, więc dwa takie same akwaria odpadają. Zamierzam mieć trawnik, więc nie wiem, czy kiryski to dobry pomysł? Myślałem nad krewetkami blu, lub black i gupikami (Lubie jak mi się kocą) tylko nie wiem, czy to dobre połączenie. Musze jeszcze zamówić testy i sprawdzić co ta woda w sobie ma (Nigdy tego nie robiłem) Jakie wyniki powinny wyjść? Jakieś azotany czy co to tam itp.

Jeśli nie gupiki to co równie ładnie prezentowało by się z krewetkami? Wolałbym również żeby chociaż część nowo narodzonych krewetek przetrwała ; ) 

Link to comment
Share on other sites

Wyniki jakie wyjdą takie będą. ;)

Jak parametry pozwolą to ja bym raczej wybrał jakieś danio, margaritatus albo erythromicron. Jak zrobisz im gąszcz z rogatka albo czegoś podobnego to nie powinno być problemu z rozmnożeniem. Szkoda takiego szkła na gupiki (no chyba że dzikie). Ewentualnie mieczyki zielone albo z odłowu.

Link to comment
Share on other sites

No, no. 

Kupiłem wczoraj 50 krewetek red cherry i trzymam je z narybkiem gupika. Za jakiś czas zamierzam go odłowić i trzymać redki z otoskami. 

Jak myślicie dobrze będą się razem czuły? Co mógłbym jeszcze do nich wcisnąć? Ile takich otosków na 200L? 10szt starczy? 

Pozdrawiam, Mariusz ; )

 

post-24028-0-22055400-1465308417_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...