Skocz do zawartości
Arothis

Zbiornik 200L gupiki + Krewetki.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam zbiornik 200L i zastanawiam się nad obsadą. Zbiornik zalany od 2 tygodni, roślin nie mam dużo, bo czekam na przesyłkę, ale ogólnie zamierzam zrobić roślinniaka. Aktualnie w akwarium pływa narybek gupika, bo nie miałem co z nim zrobić. W drugim zbiorniku 100L narzeczona ma neonki i krewetki, więc dwa takie same akwaria odpadają. Zamierzam mieć trawnik, więc nie wiem, czy kiryski to dobry pomysł? Myślałem nad krewetkami blu, lub black i gupikami (Lubie jak mi się kocą) tylko nie wiem, czy to dobre połączenie. Musze jeszcze zamówić testy i sprawdzić co ta woda w sobie ma (Nigdy tego nie robiłem) Jakie wyniki powinny wyjść? Jakieś azotany czy co to tam itp.

Jeśli nie gupiki to co równie ładnie prezentowało by się z krewetkami? Wolałbym również żeby chociaż część nowo narodzonych krewetek przetrwała ; ) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyniki jakie wyjdą takie będą. ;)

Jak parametry pozwolą to ja bym raczej wybrał jakieś danio, margaritatus albo erythromicron. Jak zrobisz im gąszcz z rogatka albo czegoś podobnego to nie powinno być problemu z rozmnożeniem. Szkoda takiego szkła na gupiki (no chyba że dzikie). Ewentualnie mieczyki zielone albo z odłowu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo endlerki, są ciekawsze od gupików, a też się mnożą jak opętane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będziesz miała trawnik to kirysków nie zobaczysz bo będa siedziały tam gdzie go nie ma.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A Jakie rybki jeszcze polecacie w takim zbiorniku? Co ślicznie się prezentuje niekoniecznie z krewetkami? ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, no. 

Kupiłem wczoraj 50 krewetek red cherry i trzymam je z narybkiem gupika. Za jakiś czas zamierzam go odłowić i trzymać redki z otoskami. 

Jak myślicie dobrze będą się razem czuły? Co mógłbym jeszcze do nich wcisnąć? Ile takich otosków na 200L? 10szt starczy? 

Pozdrawiam, Mariusz ; )

post-24028-0-22055400-1465308417_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi