Skocz do zawartości

korzeń a mikrosorium


logitech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

w akwarium 100 l mam korzeń cały obrośnięty mikrosorium oskrzydlonym które zajmuje mi ok 30% powierzchni dna i daje spory cień. 
Prosił bym o rade czy lepiej przyciąć je jak żywopłot do do samego pędu i czekać na młode liście czy lepiej zerwać z drewna i wiązać na żyłkę od nowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda takiego mikrozorium..

Ja bym wycięła część liści u samej nasady, zostawiając ewentualnie kępę, która ci "nie przeszkadza". Kłącze, które pozostawisz, wypuści nowe liście.

Tylko, że wkrótce będziesz miał tą samą historię.

Jeśli nie chcesz powtórki, możesz wyjąć ten korzeń, oderwać mikrozorium, pociąć na mniejsze kłącza i sadzonki, które uzyskasz - np. sprzedać. Zostawisz sobie tylko kawałek tego mikrozorium i z powrotem przytwierdzisz do korzenia. Wtedy tak szybko nie zarośnie ci na nowo całej powierzchni.

Ale wyciągnięcie tego korzenia ze zbiornika zapewne będzie się wiązało ze sporym syfem ;)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym wycięła część liści u samej nasady, zostawiając ewentualnie kępę, która ci "nie przeszkadza". Kłącze, które pozostawisz, wypuści nowe liście.

Tak zrobię ale z wielkim bólem serca:/ długo czekałem aż mi tak ładnie zarośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie zrobiłem :/ gdzieś przesiałem kabel od telefonu.

Zielsko ładnie odchodziło, część nie była przyczepiona do drewna więc ją zerwałem resztę przyciąłem ale nie wszystko. Połowę mikro zostawiłem i w tej części akwa zrobiło się bardzo jasno. Czekam aż zwartki tam kłącza puszczą i nie dopuszczę do takiego przyrostu mikrosorium.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...