Skocz do zawartości

Nawożenie solami może ktoś pomóc?Czytalem o tym ale nie rozumiem :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zrobiłem restart mojego zbiornika.Wymieniłem żwirek na Amazonia New (36litrów podłoża) .Akwarium 120x40x55cm.Oświetlenie 2xT5 39W plus 2xT8 30W.Restart był 10.05.16.Filtr Fluval 406.CO2 z butli 7litrów.

Testy wody:

NO2-0

No3-20-40ppm

NH3/NH4-0,25ppm

PH-6,6-6,8

PO4-0,2

FE-0

KH-4

GH-9

 

Narazie nie ma żadnej obsady jednak docelowo planuje 2 pary Skalarów..20-30 Neonów inessa lub zielonych ewentualnie Czerwonych.6 otosów 4-6 Kirysków lamparcich.

 

Kupiłem zestaw soli:

MgSO4x7H2O-rozrobiłem 50g w 500ml wody RO

KNO3-50g rozrobione w 500ml wody RO

K2SO4-50g w 500ml RO

KH2PO4-rozrobiłem 20g w 400ml wody RO

mam jeszcze Chelat FE 13% jednak nie rozrabiałem tego wogole bo nie wiem czy potrzebuje(mam mikro JBL Feropol

Do tego mam jeszcze Carbo plus.

Dołaczam zdjecie z tych soli co jest napisane: Ile mam tego lać?Czy jeżeli rośliny nie pobiorą wszystkiego to w nastepnym tygodniu zmniejszam dawke? Bardzo prosze o pomoc.

Dodam tez zdjecie akwa na dzien dzisiiejszy ile jest roślin..Są to InVitro plus 3-4 normalne.

post-22674-0-54322700-1463575164_thumb.jpg

post-22674-0-61460900-1463575217_thumb.jpg

Edytowane przez jarokamaro007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiłeś że to już rozpuściłeś... No ale cóż... Ja bym nie lał tego Azotu ponieważ masz go już dosyć w akwarium. Fosfor moim zdaniem nie jest potrzebny(ale to moje zdanie, inni mogą sądzić na ten temat co innego). Magnez bym lał tylko gdybym zauważył jego braki. Ogólnie to lej 5-6 ml K2SO4. Podstawą jest jednak obserwacja roślin. Wpisz sobie w internecie "niedobory minerałów u roślin akwariowych" i obserwuj rośliny. Jeśli zauważysz jakiś niedobór to dodaj to czego brakuje. Jeśli będzie czegoś zbyt wiele to odstaw nawóz z tym pierwiastkiem. Na przyszłość pamiętaj tylko o tym by przed rozmieszaniem nawozu wszystko sprawdzić w kalkulatorze Zulixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy błąd już popełniony - lepiej jest raz odważyć, ile trzeba tak, żeby codziennie lać np. 10 ml (wygodne do odmierzenia), teraz będziesz musiał lać dziwne ilości... Generalnie kalkulator zulixa prawdę Ci powie ;-)

Ok Dzięki.To rozrobie na nowo według kalkulatora Zulixa..Tylko dobrze zrozumiałem że bede lać każdej soli po 10ml dziennie na poczatek?póżniej ewentualnie korekta po testach co tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ustawisz w kalkulatorze - 10, 5, generalnie wygodną równą liczbę ;) Poczytaj instrukcje do kalkulatora, tam znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. Ja faktycznie dostosowuję nawożenie do tego, co wyjdzie w testach, ale już bywałam za to pojechana, że radzę ludziom dostosowywać dawki, a nie dawać za dużo i podmieniać wodę :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że w lodówce. Nawóz w szafce (ciemno) potrafi mi bez konserwantów zacząć pleśnieć w kilka dni.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Chyba żartujesz mi nawozy trzymane szafce pod akwarium wytrzymują 4-5 miesięcy bez żadnych konserwantów. Wytrzymaly by pewnie dłużej ale rozrobiona porcja starcza mi właśnie na ten czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...