Skocz do zawartości

Dobór marki diod led


yuurei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za nowy mały projekcik akwariowy i planuję do tego oświetlenie na power ledach. Jednak gdzie bym nie czytała pojawiają się tylko dwie marki - cree (tyle to nie chcę wydać) i epistar (te są dla mnie ok), ale jest wiele diodek w porównywalnych cenach co epistar i zastanawiam się, dlaczego o nich nigdzie na forach się nie słyszy? Czy faktycznie epistar są jakieś lepsze? Czy po prostu nikt za dobrze nie przetestował tych innych chińskich marek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek  co to jest epistar :

 

 

A  teraz ...  jak chcesz mieć pewność ze kupujesz  faktycznie epistary to musisz je zakupić w naprawdę  dobrym sprawdzonym sklepie elektro.  to co jest  na allegro,ali,ebay to wszystko chińskie no namy  po 0.70€ za 10szt sprzedawane w  polsce przez januszy biznesu  pod nazwą epistar ...

Diody białej  (epistar)6500K nie kupisz za 1zl  jak to można na allegro spotkać a  za 1.80-2zl !    ale cena to nie wszystko .W diodach epistar  widoczny jest kwadratowy czip   w chińczykach tego nie zobaczysz   mowa o  6500k bo e czerwonych /niebieskich czip jest widoczny .

Ale zeby mieć 100% pewność  ze kupiłes epki to musiała byś każdej diodzie robić  pomiar :).

 

Imho   ale czy gra jest warta świeczki ... nie kup to co tańsze i tyle .Sam  używam tych  diod po 1 zl made in china ..ma allegro epistar :)

 

Proponuję ci zakupić wszystko na alliexpres  wydasz 40-50% tego co byś wydała w Polsce .....

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :-) na ebayu też widziałam niezłe oferty cenowo, ale właśnie na takie co to nie wiem, czy epistar, czy losowy chińczyk... Jeszcze poczekam na inne opinie, ale może faktycznie skuszę się na jakieś chińczyki, jakie akurat wpadną mi w ręce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi co to za różnica czy kupisz  epistary czy chinczyki ?  dla mnie żadna  jedne i drugie można wysterować prądem ,jak się któraś przepala to wymieniasz .... jak sens płacić więcej  ?

 

I tak jak pisałem wyżej nawet jak zakupisz  rzekome epistary to i tak nie masz pewności ze nimi są  bez zrobienia pomiarów każdej diody z osobna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz mi co to za różnica czy kupisz  epistary czy chinczyki ?  dla mnie żadna  jedne i drugie można wysterować prądem ,jak się któraś przepala to wymieniasz .... jak sens płacić więcej  ?

 

I tak jak pisałem wyżej nawet jak zakupisz  rzekome epistary to i tak nie masz pewności ze nimi są  bez zrobienia pomiarów każdej diody z osobna :)

 

Popieram – tak to jest jak się naczytasz na innych forach , gdzie zresztą jest maglowany temat na xxx

stronach .

Na koniec będzie „kapa” z projektu i poowijany „mech”  na „badylach”  ;-)

Moim zdaniem szkoda czasu na wywody gdzie po co i dlaczego – jak tematów nie bie brakuje w sieci na

temat oświetlenia led .

Temat do rozważenia przy akwarium morskim , lub dużym „roślinnym” gdy mamy do dna 60 czy 70cm

a nie chcemy świetlówek z jakiegoś tam powodu .

Miałem Cię za akwarystę z doświadczeniem (w końcu widać że się sopro udzielasz) bywasz na forum doradzić wyprowadzić jakiegoś „nowego” na prostą , a tu klops brak Ci „aplauzu” 

Edytowane przez Grześ_95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie brakuje tematów w internecie, ale opinie są podzielone, dlatego jednak uznałam, że może warto popytać. Z jakiegoś powodu pojawia się masa opinii, że byle jakie chińczyki to be, a epistary fajne, ale fakt, prawdziwe epistary są trudne do dostania, więc spróbuję ze zwykłymi chińczykami. Zobaczymy, eksperyment pora rozpocząć ;)
Grzesiu, wyjazdy osobiste co najmniej nie na miejscu - troszkę się zastanów zanim napiszesz coś takiego, w ogóle po co takie odzywki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami trzeba tak prosto z mostu, żeby na ziemię trochę sprowadzić. ;)

Bo jak czytasz po raz n-ty: "daj belkę led. Zrób samemu, a jak nie potrafisz to komuś zleć" to trochę słabe jest. A że trafiłaś się pierwsza która chce dobrowolnie sama taką belkę zrobić, to co się dziwisz, że się Kolega podjarał jak Syryjczyk niemieckim socjalem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah, no długo się wahałam, czy się za taki eksperyment zabierać, ale jednak przekonał mnie pomysł zrobienia sterowania na arduino, ładne zachody i wschody i takie tam :-D Poza tym dobrze czasem zrobić jakiś eksperyment, a nie ciągle standardowo T5 ;-) Ledy pójdą jakieś chińczyki i zobaczymy co tu powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...