Skocz do zawartości

Problem z wyborem filtra


drajzler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat ponieważ jakoś w przyszłym tygodniu zakładam nowy baniak 240l i mam dylemat ponieważ nie wiem czy kupić używanego fluvala 306 (niecałe 7l na wkłady filtracyjne) do tego wewnętrzny aqua szut turbo 750 czy sam nowy ncf 1500(niecale 12l na wkłady). I zwracam się do was z prośbą :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o obsadzie - a to dosyć ważne. Ja osobiście, z uwagi na dobrą cyrkulację, zastosowałbym dwa filtry - kubełek (z prefiltrem jako biolog) + wewnętrzny (często czyszczony - jako mechanik i cyrkulator.)

Edytowane przez rob1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś tam nie miał NCF1500 będzie mocny No i zawsze możesz go "przytknąć" na zaworach. Dobry filtrek jak za ta cenę. Sporo miejsca na złoża do tego uszczelki dostępne, a najprędzej one siadają właśnie na motylkach od zaworów.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam JBL za to; możesz poczytać o walce z nim w mojej stopce. Wczoraj kupiłem za to Eheim eXperience 350 i też mam zastrzeżenia, podejrzewam że nie jest wart dość wygórowanej ceny.

 

Dla mnie drugim wyborem był Aquael Unimax 500 lub Hydor Professional 350 lub 450, teraz żałuje że kupiłem eheima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje jakie są opcje wokól, to moja sciąga z świeżych poszukiwań:

 

eheim
experience 2426 520zł
Ecco Pro 2036 420zł
Professionel 2226 480zł
Professionel 2073 580zł
 
Aquael
Unimax 500 550zł
 
Fluval
306 420zł
 
Hydor
Professional external 350 350zł
Professional External 450 450zł
---
 
NCF się tam nie dostał - głównie ze względu na niedostatczną ilość wiarygodnych opinii, Aqua Szut nie brałem wogóle pod uwagę bo ta firma zeszła na psy - kupiłem wewnętrzny filterek i po tygodniu wylądował w śmieciach - trochę googlowania i dochodzę do wniosku że one po prostu takie są.
 
Ten Aqua Szut to też 750; głośny, słabo zabezpieczony przed małymi rybami (mało mi głowaczyk nie zszedł); słabo ciągnie po ok tygodniu, głowica jest niechlujnie zrobiona i przez to nieszczelna; bardzo szybki się brudzi. Ot taka kiepska chińszczyzna z Polski. 
 
Z podanych wziąłbym fluvala; ma dobre opinie - jedyna wada- często dostaniesz go z kiepskim trzpieniem i trzeba na gwarce wymienić - koszt nowego to z 10-20zł
Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jestem stosunkowo nowy w akwarystyce. Poszukuję właśnie filtra zewnętrznego i już prawie jestem zdecydowany na eheima 2426 lub 2273 a tu taki komentarz.

 

 

Wczoraj kupiłem za to Eheim eXperience 350 i też mam zastrzeżenia, podejrzewam że nie jest wart dość wygórowanej ceny.

 

 

Vercynogetorix napisz proszę jakie masz zastrzeżenia do tego filtra. Czy jest głośny? Moje akwarium stoi w sypialni i jest to istotna cecha.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sorki 

 

Witam

Jestem stosunkowo nowy w akwarystyce. Poszukuję właśnie filtra zewnętrznego i już prawie jestem zdecydowany na eheima 2426 lub 2273 a tu taki komentarz.

 

 

 

 

Vercynogetorix napisz proszę jakie masz zastrzeżenia do tego filtra. Czy jest głośny? Moje akwarium stoi w sypialni i jest to istotna cecha.

Pozdrawiam

za opóźnienie. Generalnie drze się jak jasna cholera (nawet JBL nie byl tak głośny); jestem strasznie niezadowolony, do tego jakość wykonania jest jakaś taka chińska. strasznie żałuje tego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...