Jump to content

Kamagong

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Kamagong

 • Rank
  Podglądacz
 1. Kamagong

  [112] ryby przydenne

  Posiadam akwa 112 GH 8 KH 3,5 Podaję CO2 Podłoże to piasek a pod nim ziemia. temp. 26 C Mam już bystrzyki ozdobne 12 szt. i neony czerwone 8 szt. Czy do nich mogę dołożyć 8 szt. bocji karłowatej? Jeżeli nie to proszę o polecenie jakiejś innej rybki, która kręciłaby się przy dnie. Pozdrawiam
 2. Kamagong

  Przesiadka z 112l na 240l

  Witam, Posiadam obecnie 112l Ph=6,8 KH=3 GH=7 Obsada 15 neon czerwony 9 kirysek panda 9 otosek Filtracja Eheim 4+ 350l - przeważnie chodzi na pół mocy, od czasu do czasu puszczam mocniej, żeby doczyścił wodę. temp. 26C Podłoże na ziemi ogrodowej, przykryte piaskiem z niewielka domieszka drobnego żwiru. Akwa posiada sporo roślin, korzenie. Woda ma cały czas odcień lekko herbaciany ale na tyle jasny, że rośliny dobrze rosną. Oświetlenie standard T8 - 2x 18W Przy skręconym do połowy filtrze utrzymuje mi się No3 na poziomie 20 przy podmianach 1 raz w miesiącu ok. 20l. Kiryski wydają się czuć świetnie w tej temperaturze. Otoski siedzą cały czas w roślinach, ale też im chyba dobrze. Od niemal roku nie mam wśród tych ryb żadnych strat. Chcę się przesiąść na większy zbiornik. W pokoju mogę zmieścić 120x40. Lub na siłę 150x40. Chyba nie ma sensu dawać 150 jeżeli zostanie szerokość 40. Wysokość akwarium mogę zrobić nawet i 60cm. Proszę o pomoc w doborze obsady do nowego zbiornika. Moje pierwsze założenia, które oczywiście mogą ulec zmianie w wyniku dyskusji : 1. Chcę zachować jak największą część obsady ale jednocześnie ją uporządkować. 2. Odpowiada mi również obecna częstotliwość podmian. W związku z tym chciałbym jako podłoże zostawić ziemię ogrodową lub ewentualnie substrat przykryty piaskiem . 3. Myślę o dołożeniu skalarów, ale nie chciałbym żeby to była tylko 1 para. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 3. Kamagong

  Eheim do 112l

  Kupiłem kilka tygodni temu EHEIM Professionel 4 plus 350 i jestem zadowolony. Po dłuższym czasie wrzucę opinię do podwieszonego tematu o filtrach.
 4. Kamagong

  Wlot filtra zewnętrznego

  Nigdy nie stosowałem zewnętrznego prefiltra, ale gdy miałem filtr wewnętrzny to przy każdym wyciąganiu go do czyszczenia woda w akwarium strasznie się brudziła właśnie nieczystościami z gąbki. Czy nie dzieje się tak przy prefitrach?
 5. Eheim w filtrach z wyższej półki daje taki układ wkładów: - prefiltr z gąbki, - złoża na bakterie, - wata. U siebie (112l) stosuje taki i dorzuciłem jeszcze na koniec JBL Symec Micro włóknina z mikrowłókien. Woda kryształ, parametry wody bardzo dobre. W takim układzie moim zdaniem jest to dopiero pełny filtr i biologiczny i mechaniczny. Próbowałem przez kilka dni z wyciągniętą watą i włókniną i czystość wody pogorszyła się.
 6. Kamagong

  Eheim do 112l

  Mam zamiar wymienić filtr wewnętrzny w akwarium na zewnętrzny. Naczytałem się i postawiłem na eheima. Prośba o pomoc w wyborze modelu. Moje wątpliwości dotyczą następujących zagadnień: 1. Podobno ostatnie modele są juz robione w chinach i nie są juz tak niezawodne. W niektórych sklepach przy modelach professionel 4+ jest zapis, że są wykonane w Niemczech. To przemawia za 2271 lub 2273 zamiast 2424 lub 2426. 2. Regulacja przepływu. W jaki sposób jest ta sprawa rozwiązana w serii experience, a w jaki w serii professionel 4? Z tego co wyczytałem wnioskuję, że w pierwszym przypadku to jest dławienie, a w drugim zmniejszanie mocy. Proszę o potwierdzenie przez właścicieli takich filtrów. 3. Głośność pracy Akwarium stoi w sypialni, więc proszę o opinię co do głośności pracy tych modeli. Proszę o pomoc w wyborze jednego z powyższych modeli lub może przegapiłem jeszcze coś lepszego z tej firmy. Cenowo to już chyba 2273 jest górna granicą Moja obecna obsada: 4 otoski, 6 kirysków Panda 2 pielęgniczki Ramireza 12 razbor klinowych Może dokupię jeszcze kilka otosków, ale więcej to juz nie będę upychał.
 7. Kamagong

  Problem z wyborem filtra

  Witam Jestem stosunkowo nowy w akwarystyce. Poszukuję właśnie filtra zewnętrznego i już prawie jestem zdecydowany na eheima 2426 lub 2273 a tu taki komentarz. Vercynogetorix napisz proszę jakie masz zastrzeżenia do tego filtra. Czy jest głośny? Moje akwarium stoi w sypialni i jest to istotna cecha. Pozdrawiam
×