Skocz do zawartości

Jaki piach na podłoże?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W weekend mam zamiar wkońcu wystartować ze zbiornikiem.

Słyszałem coś o piasku z jakiegoś marketu OBI czy coś takiego. Ktoś coś wie może na ten temat?

I ile kosztuje?

Czy lepiej kupić piasek akwarystyczny pakowany z takich małych woreczkach?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEW kupisz w OBI/LM. Ostatnio jak kupowałem było 10zł za 20kg. Takim workiem wysypałem dno akwa 80x35 na 5cm grubo, jeszcze mi zostało do hodowli przekopnic kilka kilo. Piasek drobny, delikatny, jasny. Nigdy nie płukałem go więcej, niż 5-6 razy, a płucze się łatwo i szybko. Osobiście moge polecić, jeśli nie potrzebujesz czegoś ciemniejszego/żółtego jak Kreisel/Sobex, które lubią w parametrach mieszać. Alternatywnie możesz próbować piasek z żwirowni, ale to już zalezy co się trafi.

 

Tu masz do obejrzenia wycinek z mojej 25l z 3-centymetrowym raczkiem moczarowym na wierzchu ZEWu.

post-22983-0-68703000-1459281811_thumb.jpg

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, tylko ZEW. Jestem po płukaniu 3 worków do nowej 450-tki. Ma mało zanieczyszczeń, więc szybciutko się płucze. Używam go od dawna - mam go w 3 baniakach, kiedyś nie zmieniał parametrów, ostatnio nie mierzyłem. Jedyny minus jest taki, że jest bardzo drobny i pył osiada na elementach wystroju akwarium, a i w filtrze można go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze polecam piasek z tego składu budowlanego na wojszycach we Wrocławiu. Podobna cena, płucze się raz dwa, a jeszcze dokładnie granulację można wybrać ;-) co do ilości, policz sobie w litrach (15l, czyli jakieś niecałe 30kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...