Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w doborze diety dla moich rybek


Gismo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam 4 sztuki księżniczek z Burundi. Na razie dostają na przemian mrożoną artemię i cyklopa. Chciałbym mieć taki jakby "harmonogram" tygodniowy i w każdym dniu podawać wcześniej ustalony pokarm np.

 

Poniedziałek - mrożona artemia

Wtorek - mrożony cyklop

...

 

I tak dalej. Chciałbym swoim rybkom dostarczać wszystkie składniki, które są im potrzebne do prawidłowego rozwoju - dlatego proszę o pomoc fachowców.

mod : temat przeniesiony do Karmienie Rybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak zrezygnuj z tej regularności i określonego typu pokarmu? fakt faktem jeśli pokarm będzie różnorodny nie powinno mieć jakiś specjalnie negatywnych wpływów ale zaczepiając o pewna dyskusje dotyczącą "naturalności w akwarium" ,która miała miejsce jakiś czas temu ryba nie powinna mieć ścisłego harmonogramu karmienia a nawet jak nie dostanie jednego dnia nic, też się nic nie stanie idąc za swoim przykładem nigdy się nie zastanawiam nad tom co ryba dostała wczoraj a co dam jej dzisiaj, no za wyjątkiem, żywych pokarmów białkowych bo akurat moje ryby nie powinny tego dostawać zbyt często więc jeśli już dostają żywy pokarm nie dostają tego samego dnia pokarmu suchego, ale to zasada znana wszystkim akwarystą.

Podsumowując, więcej spontaniczności.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem taki system podawania pokarmu rybkom. Żeby było to bardziej naturalnie a nie schematowo, postanowiłem wypisać sobie 6 różnych pokarmów (byłyby ponumerowane od 1 do 6) i codziennie rano rzucać kostką. Co wypadnie, to w danym dniu podam. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...