Skocz do zawartości

Ślimaki pomocy


koberise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sposoby:
1) Bocja wspaniała (jak masz przynajmniej 200 L); (?)
2) Ślimak "helenka" (Anatome Helena), on wszystkie zeżre. Ja daję jednego na każde 30 litrów, ale można dawać więcej/mniej;
3) Pułapka z serii "robótki ręczne", czyli odkrój denko butelki + tak z 10 cm do góry, przymocuj sznurek, wrzuć marchewkę albo sałatę (i przymocuj jakoś), chlup do akwarium i następnego dnia wyciągnij;;
4) Pułapka za 30-50 PLN: http://www.sera.pl/pl/produkty/in_category/inne-akcesoria-2202/product/sera-snail-collect.html
5) chemia (nie polecam)
6 Kolcobrzuchy, nie polecam bo niewiele o nich wiem (?)

 

Za kolejny taki post dostaniesz ostrzeżenie. /Luna

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposoby:

1) Bocja wspaniała (jak masz przynajmniej 200 L);

2) Ślimak "helenka" (Anatome Helena), on wszystkie zeżre. Ja daję jednego na każde 30 litrów, ale można dawać więcej/mniej;

3) Pułapka z serii "robótki ręczne", czyli odkrój denko butelki + tak z 10 cm do góry, przymocuj sznurek, wrzuć marchewkę albo sałatę (i przymocuj jakoś), chlup do akwarium i następnego dnia wyciągnij;;

4) Pułapka za 30-50 PLN: http://www.sera.pl/pl/produkty/in_category/inne-akcesoria-2202/product/sera-snail-collect.html

5) chemia (nie polecam)

6 Kolcobrzuchy, nie polecam bo niewiele o nich wiem

Dziękuję Ci bardzo moja wiedza właśnie wzrosła na next level :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym konkretnie przeszkadzają ślimaki i dlaczego chcesz się ich pozbyć?

Są 1-3 milimetrowe i z dnia na dzień przybywa ich ilość..... Na szybach mam pełno kropek i to słabo wygląda. W liściach roślin pojawiają się mikro dziurki. itd itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposoby:

1) Bocja wspaniała (jak masz przynajmniej 200 L);

2) Ślimak "helenka" (Anatome Helena), on wszystkie zeżre. Ja daję jednego na każde 30 litrów, ale można dawać więcej/mniej;

3) Pułapka z serii "robótki ręczne", czyli odkrój denko butelki + tak z 10 cm do góry, przymocuj sznurek, wrzuć marchewkę albo sałatę (i przymocuj jakoś), chlup do akwarium i następnego dnia wyciągnij;;

4) Pułapka za 30-50 PLN: http://www.sera.pl/pl/produkty/in_category/inne-akcesoria-2202/product/sera-snail-collect.html

5) chemia (nie polecam)

6 Kolcobrzuchy, nie polecam bo niewiele o nich wiem

 

Kocham takie "książkowe " kopiowanie!!. Wspaniała i 200l -jakaś chyba nowość ? Co to ludzie nie robią,aby posta dodać :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposoby:

1) Bocja wspaniała (jak masz przynajmniej 200 L);

(...)

6 Kolcobrzuchy, nie polecam bo niewiele o nich wiem

Po co piszesz o gatunkach, o których nie masz najwyraźniej nawet podstawowej wiedzy? Uzupełnij ją i dopiero wtedy się wypowiadaj. Nie pisz więcej takich "rad", bo mogą poskutkować jedynie krzywdą zwierząt i ostrzeżeniem (następnym razem).

 

Swego czasu też miałam problem z niekontrolowaną plagą ślimaków (świderki i rozdętki). Pozbywałam się ich stopniowo - najpierw pułapką i ręcznym usuwaniem, zaś niedobitkami zajęły się heleny. Trochę to potrwało, ale się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę tylko jedną metodę, ponieważ ją sprawdziłem.
Na 100L akwarium dałem 5 Helenek. 3 były malutkie i dwie duże. Duża helenka nie zje mikroskopijnego ślimaczka, więc dobrze mieć też malutkie sztuki.
Jeśli mamy maaaaasę ślimorów, to część można odławiać w tym czasie ręcznie. U mnie pozbyłem się chyba wszystkich, a dla pewności zostawiłem jedną Helenkę.
Warto szukać na OLX, bo tam ceny są w przedziale 1,5-2zł, a w sklepach po 5-6zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy pH 6,6-6,8 i Gh 7 po 3 miesiącach ciężko było jakiegoś znaleźć. Po pół roku jestem niemalże pewny że ich nie ma w ogóle. Co ciekawe miałem ich tyle, że rozpuszczające się muszle jeszcze jakiś czas podnosiły twardość.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy pH 6,6-6,8 i Gh 7 po 3 miesiącach ciężko było jakiegoś znaleźć. Po pół roku jestem niemalże pewny że ich nie ma w ogóle. Co ciekawe miałem ich tyle, że rozpuszczające się muszle jeszcze jakiś czas podnosiły twardość.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info, to zaczynam rozumieć co jest nie tak z moim większym że nie chcą się tam rozmnażać za miękko i kwaśno; to dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...