Jump to content

Ceramika vs Lawa


qrazer
 Share

Recommended Posts

Większość pewnie by ci radziło ceramikę, bardziej popularna itp, ale ja od kiedy wymieniłem ceramikę na lawę jestem bardzo zadowolony. Na pewno jest bardziej chropowata i podziurawiona co daje lepsze warunki do zasiedlenia się bakterii. Wole lawę, takie moje zdanie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lawa ma widoczne gołym okiem pory, ceramika nie ale nie wyklucza to jej większej powierzchni filtracyjnej. Dodatkowym plusem ceramiki jest to, że wiesz że nie zawiera w sobie żadnych niebezpiecznych składników a z lawą może być różnie.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście także jestem zwolennikiem lawy  :icon_e_biggrin:  mam tym zaspane 3 filtry(jakieś ok.25l)  od 4 lat  i nie mogę narzekać na problemy z nitryfikacyjnymi co o ceramice niestety nie mogę powiedzieć  :-(  nawet o tej "najdoskonalszej" która w pierwszych miesiącach jest całkiem spoko,ale po pewnym czasie nie wiem czemu,ale już tak "super" się nie sprawdza.Kolejnym plusem według mnie to cena  :smile: która w przypadku lawy jest śmieszna co do ceny "hiper" ceramiki z xxx razy większą powierzchnią filtracyjną -jak pisze producent  :razz:  gładką już pominę bo szkoda pisać .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...