Skocz do zawartości

xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was dwa pytania :

1.Moje gupiki zdychają w dziwny sposób ( tylko gupiki zdychają reszta ryb trzyma się dobrze ) a mianowicie pływają normalnie są ruchliwe a po pewnym czasie podpłyną pod powierzchnię wody z tyłu akwarium ( nie łapią powietrza ) i siedzą tam z 2-3 dni prawie bez ruchu po czym zdychają ;/ Wiecie co może być przyczyną? ;>

2.Czemu moje rybki się nie rozmnażają? ani gupiki ani inne rybki ? ;>

 

Podam teraz info o akwarium :

- 112l

- temp.24C ( miałem 26-27 ale zszedłem do 24)

- Ph. 7,2

- Filtr zewnętrzny HW-302 1000l/h i wewnętrzny Aquael 260l/h (napowietrzacz)

- Światło świecę od 15:00-22:00

-Rybki karmię 2x dziennie (rano i wieczorem) pokarmem suchym i mrożonym

 

Obsada:

- kilka gupików ( około 10 )

- 6 mieczyków

- około 15 molinezji

- 1x danio ( chce dokupić jeszcze z 4 )

- 1x otosek

 

W akwarium mam same rośliny żywe ( 4x rodzaje ) i korzeń afrykański . Na dnie mam 5cm żwirku białego i czarnego. Rośliny nawożę kulkami torfowo - glinianymi ,Aqua Makro Plus , Aqua Gainer Plus + Aqua Carbo Plus :) Proszę o pomoc z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej napisać, że testów nie masz? ;c

 

Skoro zrobiłeś restart, to teraz ogarniaj sobie akwarium po restarcie, a nie oczekuj, że wywróżymy z fusów, co było rybom.

 

Objawy w sam raz jak zatrucie azotem.

No testów nie robiłem nigdy to prawda. Tylko ph mierzyłem . Zaobacze co bedzie dalej teraz po restarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci pisałem w poprzednim temacie, który został usunięty. Zachowujesz się jak zwykły troll internetowy ,masz problem z przyswajaniem/rozumieniem czytanego tekstu o ile w ogóle czytasz, to co do ciebie ludzie piszą.
Nie raz już Ci pomagałem tak jak i inni, a ty dalej zadawałeś to samo pytanie, tylko w innej formie.
Więc najpierw się ogarnij, zacznij sam szukać odpowiedzi ,czytać, a następnie zadawać pytania.




Wymieniłeś 70%wody na nową,zrobiłeś restart zbiornika ... pozbyłeś się całej biologii. Akwarium musi dojrzeć parametry ustabilizować się dopiero w tedy powinieneś wpuścić ryby. A teraz pozostaje ci tylko badać parametry codziennie no2 no3 i robić podmiany, aby zniwelować no2. Ewentualnie zeolit do filtra pochlania no2/no3.
Lumia 640

Edytowane przez andy102
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

napisałbyś lepiej co należy zrobić a nie będziesz mi teraz wypominać
Kup sobie testy na amoniak, azotyny i azotany. I sprawdzaj, co się u ciebie w akwarium dzieje. Jak chcesz prowadzić akwarium na ślepo, to nie oczekuj, że forum będzie w stanie magicznie podać przyczyny i sposoby leczenia u ryb trzymanych w twoim akwarium. Do jasnej ciasnej, to TWOJE akwarium i TWOJA odpowiedzialność. Zacznij działać, jakby nią było, a nie jakby forum miało telepatycznie odczytać z umysłów TWOICH ryb, co im jest i jak temu zaradzić.

 

Skończ trollować, zacznij działać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...