Skocz do zawartości

Kompaktowa grzalka do krewetkarium 12L


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jak najmniejszej i sprawdzonej grzałki do krewetkarium, o wysokości zaledwie 20cm. Mój chiński No Name załącza się jak chce i w dodatku nie jest w stanie dogrzać wody do 24 stopni - w pokoju przy obecnej pogodzie temperatura potrafi spaść do 16-17 stopni. Zastanawiałem się nad Aquael Easy Heater 50W i Tetra Proline 50W ze względu na ich plaska budowę. Aquael ma dość słabe opinie, natomiast Tetra jest u mnie dostępna tylko o mocy 75W wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tanią grzałkę Shark, tania, chińczyk, ale działa dobrze ;) Mam jej dwie wersje - 50W i 25W, 25W działa idealnie, 50W trzyma temperaturę stopień wyższą niż wskazuje termostat, no ale to jest do wyregulowania. Ta 25W ma długość 17 cm, więc jest naprawdę malutka (przez jakiś czas miałam ją w 50l i trzymała spokojnie 26 st., przy temperaturze w domu 19-20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium nie potrzebuje raczej tak wysokiej temperatury.

Możesz podkręcić trochę grzejnik w pokoju, grzałka w akwa będzie miała lżej. ;)

Ewentualnie rozważ Skalara, to grzałki na termoregulatorze rt-2. Cała elektronika jest poza akwa, więc część grzejna jest dość kompaktowych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium nie potrzebuje raczej tak wysokiej temperatury.

Możesz podkręcić trochę grzejnik w pokoju, grzałka w akwa będzie miała lżej. ;)

Ewentualnie rozważ Skalara, to grzałki na termoregulatorze rt-2. Cała elektronika jest poza akwa, więc część grzejna jest dość kompaktowych rozmiarów.

Mogłoby być trochę więcej jak 22 stopnie :) Pokój jest ogrzewany tylko popołudniami, kiedy nie jestem w pracy. W nocy i do ok godziny 15 temperatura potrafi mocno spaść. Czytałem o Skalarach, ale w DE są niestety nieosiągalne.

 

 

 

Proponuję Easy Heater 25W Aquaela w plastikowej obudowie. Mam od jakiegoś czasu i jestem zadowolony, poza tym dość fajnie wygląda w akwarium.

 

 

25W może nie ogrzać lub grzałka będzie ciągle włączona. Zastanawiałem się właśnie nad nią ze względu na budowę. Jednak czytając opinie wole nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...