Skocz do zawartości

Pomocy coś nie tak z rybkami !


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was 2 pytania  , nie wiem czy to normalne ale moje rybki po zaświeceniu światła są bardzo ospałe z 4-5 rybek siedzi pod taflą wody  ( nie łapią powietrza ) a reszta leży na dnie . Z 5-10 minut po zaświeceniu światła rybki są już ruchliwe i jest wszystko okej :)) Czy to jest normalne? :)

Drugie pytanie to czy jest to normalne że ryba w dzień od czasu do czasu podpłynie pod taflę wody by złapać powietrze ? :) Ale to bardzo rzadko :)) Myślę żę tlenu im nie brak gdyż filtry mam porządne ;d

Światło gaszę o godzinie 23:00 zaświecam o 8:00 rano .

Obsada :

- 12 molinezji

- 7 mieczyków

- 1x danio

- 2x otoski

-1x glonojad

 

Urządzenia :

- grzałka z termostatem

-  filtr  Aquael o mocy 260l/h ( dodatkowy napowietrzacz )

- filtr zewnętrzny kubełkowy  HW-302 1000l/h ( deszczownica jest ustawiona z 5cm pod taflą skierowana w stronę tafli gdyż ładnie miesza wode )

 

Parametry wody :

- temp.26 stopni

- ph 7,3

Reszty nie mierzyłem nigdy .

Dodam że w akwarium mam dużo roślin żywych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Światło gaszę o godzinie 23:00 zaświecam o 8:00 rano .
Czyli świecisz 11 godzin. Zredukuj do 10. U mnie też z resztą niespecjalnie lubią, gdy światło włączane jest w godzinach wczesnych porannych (późny zimowy wschód słońca joł). Puść w obieg te zbrojnikowate i samotne danio, otoski i danio to ryby stadne, a dla zbrojnika grzejesz mocno w górnej granicy tolerancji. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli świecisz 11 godzin. Zredukuj do 10. U mnie też z resztą niespecjalnie lubią, gdy światło włączane jest w godzinach wczesnych porannych (późny zimowy wschód słońca joł). Puść w obieg te zbrojnikowate i samotne danio, otoski i danio to ryby stadne, a dla zbrojnika grzejesz mocno w górnej granicy tolerancji. :P

15 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam od razu powiem ze nie jestem doświadczonym akwarystom . Trzymam rybki po prostu bo lubię  :) Przejdę teraz do problemu. Chodzi o to że moje rybki są mało ruchliwe i mocno oddychają tzn tak szybką ruszają buziami nie wiem jak  to nazwać . Tak jak by się dusiły czy coś w tym stylu ( powietrza nie łapią ) .

 Info o akwarium

- akwarium 112l

- oświetlenie 40W

- spora ilość żywych roślinek

- filtr zewnętrzny hw - 302 ( mam 2x gąbki i węgiel po 2 tyg węgiel wyjmę i włożę ceramikę. W zestawie miałem jeszcze biominet i zeolit ale nie wiem czy go mam też włożyć?;> )

- Filtr wewnętrzny Aquael 260l/h ( napowietrzacz )

- temp. 26  stopni

- ph 7,4

-stosuję też domową bimbrownię chodzi już tydzień lecz na noc przykręcam ją .

- światło palę od 15 do 22:00

 

Obsada:

- kilka gupików

- kilka molinezji

- kilka mieczyków

- danio

- glonojad 

- otosek

 

Proszę o pomoc !! Wodę podmieniam co tydzień 25%  + odmulam dno . Wiecie co może być przyczyną ? Słyszałem coś  o azotanach NO2 I NO3 może to jest przyczyną ? nigdy tego pomiaru nie robiłem . Proszę o pomoc z góry dziękuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi o to że moje rybki są mało ruchliwe i mocno oddychają tzn tak szybką ruszają buziami nie wiem jak to nazwać . Tak jak by się dusiły czy coś w tym stylu ( powietrza nie łapią )

 

 

stosuję też domową bimbrownię chodzi już tydzień lecz na noc przykręcam ją

 

Zafunduj sobie butlę, albo zrezygnuj z CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam tematy  xxadixx23 i nie sposób się  oprzeć  wrażeniu ze to zwykły troll internetowy albo 12 letnie dziecko  ,ciągle powtarza  te same pytania   ktoś udziela odpowiedzi na temat ,a on dalej swoje jak by miał problem ze zrozumieniem czyt. tekstu .

 

Naprawdę mało to śmieszne i aż nie chce się odpowiadać na te pytania które są  powielane xx tylko w innej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...