Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 126 litry i 20 litry.


Ratter11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z samymi krewetkami jest ten plus, że dość łatwo się rozmnażają i nie zjadają swoich dzieci. Jeżeli chciałabyś tylko je same w akwarium 54l to też jest dobry pomysł. Kupić kilka bądź kilkanaście na start a potem zrobi się ich napewno więcej. Fajne jest to, że można obserwować ich rozwój od samego jajka które samica nosi pod sobą.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz :) tak może być. Jesteś pewna, że siostra podoła obsłudze dwóch zbiorników? Jedno większe prędzej wybaczy jakieś zaniechania niż te mniejsze. Ja na Twoim miejscu jeśli chciałbym tylko drobniczki z ryb to brałbym 54l i ewentualnie to drugie mniejsze na krewetkarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może tak: W 54l Jakieś rybki. czyli drobniczki i raki. W 25l krewetki :) Tak może byc? No chyba że 100l???

 

54+25l = 2 filtry, 2 grzałki, 2 oświetlenia = 6 wtyczek = 10+5l wody do podmiany tygodniowo

~100l = 1 filtr, 1 grzałka, 1 oświetlenie = 3 wtyczki = 20l wody do podmiany tygodniowo

 

Nikt Ci nie potrafi powiedzieć, co masz zrobić. Zastanów się, czy macie gdzie umieścić te akwaria. Pomyśl o wygodzie obsługi, ilości kabli i ogólnie pojętym utrzymaniu zbiornika/ów. Zapytaj siostrę, co ona by chciała. Podlicz potencjalne koszta. To nie jest decyzja do podejmowania z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dla dziewczynki w wieku komunijnym postawiłabym na jedno akwarium i zdecydowanie jednak ciut mniejsze - 54l. Też takie wtedy miałam i jakoś dawało radę zająć się samodzielnie. Jak miałam 11 lat wymyśliłam sobie akwarium 240l... no i już nie było tak wesoło, musiałam mamę zatrudniać do pomocy ;) Głupia sprawa, ale takie typowe 112 l to jest już 40 cm wysokości, a rączki krótkie w tym wieku.

Z kolei dwa akwaria to łatwo zapomnieć co i jak, a tu miałam sypnąć to jedzenie, czy tam? Do tego w takim 25l to już łatwo "napsuć", właśnie sypiąc masę jedzenia, 54l jeszcze jako-tako się wybroni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to te 54l. Tylko szukam jakieś używane. Albo pomyśle o tym aquaela


No to: http://olx.pl/oferta/akwarium-panoramiczne-54l-w-pelni-wyposazone-piekne-CID103-IDdtwdl.html#19c178aafato ale wtedy coś by trzeba by było zrobić z rybami, albo dostanie na urodziny w marcu, a na komunię nic lub te http://olx.pl/oferta/kompletny-zestaw-akwariowy-akwarium-CID103-IDdx8Il.html#19c178aafa


albo te akwarium aquaela


powiedzcie mi czy się opłaca 100 litrów czy 54l i 25l


A czy ta szafka utrzymałaby chociażby 54l? http://www.meblewojcik.com.pl/kolekcje/szczegoly_produktu/88/TYP_40_-_KOMODA_2D-6S/5/p/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrafisz się zdecydować, kup akwarium aquaela - dobry starter, a temu akwarium z olx co 'przeciekało, ale już nie' bym nie ufał.

 

Szafka ma mieć podpory aż do ziemi pod akwarium, nie po bokach - inaczej się ugnie i akwarium zrobi chrup.

Edytowane przez Dhuz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś rybki żyjące w zgodzie z krewetkami tzn, nic im nie zrobią

Aż chciałoby się rzec, że albo ryby, albo krewetki. Ale wydaje mi się że w tym wątku to nie przejdzie (tak łatwo) ;) .

Zawsze każda mała (młoda) krewetka będzie doskonałym pokarmem dla ryby, u której zmieści się w otworze gębowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale Twój temat zmienia się w "a może to? a tamto? mamo ja chcę jeszcze toooooo". Czuję się jak rodzic na zakupach z dzieckiem. Zmęczony rodzic. Chcę Ci pomóc, ale nawał pytań i pomysłów mnie po prostu przytłacza. W drugim temacie podałem Ci, jaka obsada mogłaby funkcjonować. Do małego akwarium z twardą wodą trzeba się liczyć z tym, że będą ograniczenia. Z resztą obsada złożona z drobniczek i raków, ewentualnie okończyków wcale nie będzie nudna, czy mało kolorowa. Masę roboty odwala też aranżacja, którą trzeba tak ułożyć, by nie była zbyt chaotyczna, a jednocześnie nie od linijki. Jeśli chcesz bardzo kolorowo, to zamiast tego nastaw się na obsadę złożoną z kilku samców Gupików, Endlerków i zmienniaków wielobarwnych lub plamistych.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej na krewetkach, bo w zoologu zobaczyła krewetki, no i powiedziała te małe krewetki takie fajne, no to raczej na krewkach, I jeszcze raz się pytam jaka ryba może być z krewetkami, wiem że czasami jakaś rybka może zjeść młodą krewetkę... No chyba że kupię jej jakiś zestaw dla krewetek, i będzie miała same krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż chciałoby się rzec, że albo ryby, albo krewetki. Ale wydaje mi się że w tym wątku to nie przejdzie (tak łatwo) ;) .

A nie mówiłem :D pisałem.

 

Krewetki RC + 3 sztuki samców Endlera i koniec tematu (jeśli mamy na myśli baniak 54l).  Przy odpowiedniej ilości zapewnionych kryjówek i mchów, będzie szansa, że krewecie się uchowają.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumię, z krewetkami będzie ciężko, ale ważne żeby coś było :) Dzięki wam za odpowiedzi, do tego 54l zrobię hamburga, chyba że kupię jej po prostu akwarium dla krewetek. A tak też sobie myślę ze ta obsada dhuz co mi podałeś z tymi drobniczkami jest bardzo dobra i chyba przy niej zostanę. Z tymi rybkami Drobniczkami rakami, i tymi rybkami (co zapomniałam nazwy) Będzie bardzo dobra obsada. I jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...