Skocz do zawartości

Grzałka do 54l


TLB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, potrzebuję grzałki, ponieważ tą co mam- Aquael ComfortZone 50W raz, że ma swoje lata a dwa to, że praktycznie w ogóle się nie wyłącza. Dzisiaj zauważyłem, ze mam ustawioną na 24st. a w akwa woda 26(!) a grzałka się nie wyłącza i tak mi się wydaje, że poniekąd też sie to odbiło na rachunku za prąd, ale nie ważne. Którą z wymienionych grzałek polecacie? : TETRA HT 50, JBL protemp 50W, Sera Delta DH50 czy Eheim Jager 50W? Chyba, że polecacie jakąś inną, której nie wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, potrzebuję grzałki, ponieważ tą co mam- Aquael ComfortZone 50W raz, że ma swoje lata a dwa to, że praktycznie w ogóle się nie wyłącza. Dzisiaj zauważyłem, ze mam ustawioną na 24st. a w akwa woda 26(!) a grzałka się nie wyłącza i tak mi się wydaje, że poniekąd też sie to odbiło na rachunku za prąd, ale nie ważne. Którą z wymienionych grzałek polecacie? : TETRA HT 50, JBL protemp 50W, Sera Delta DH50 czy Eheim Jager 50W? Chyba, że polecacie jakąś inną, której nie wymieniłem.

:)  ile ci ta  grzałeczka naciągnie  przez dzień /miesiąc ?

 

 

Jak  chcesz  dobrą sprawdzoną  grzałke to tylko Eheim Jager  i innej nie kupisz nigdy ,te wszystkie aquale to złom totalny za dużą kasę  .Od kilku miesięcy mam Jagera 125W  w 112  i jestem bardzo zadowolony  trzyma ustawione 26C   jak skała  gdzie taki aquael miał z tym nie lada problem  musiałem mu ustawić  28,5C -29C aby trzymał   26 C a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajnie, pokręcić/przekręcic/obrócić...pierścień pierścieniem ale nie o to chodzi. Primo, tego pierścienia nigdy nie ruszałem; secundo, ta grzałka chyba od zawsze jakaś dziwna była w sensie, że długo chodzila i często się włączała ale teraz przechodzi samą siebie. Tertio, chciał bym poznać Wasze opinie nt. grzałek.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróć sobie ten pierścień z cyferkami, to nawet jak ustawisz 21 to będziesz miał 26...

 

Wow  naprawdę ....

Bardzo trafna uwaga. Najlepiej samemu sobie przeprowadzić kalibrację. Skala może być zawyżona/zaniżona, ale jeśli termostat działa sprawnie i różnica w załączeniu i wyłączeni grzałki jest mała, to po co nowa, skoro wystarczy kalibracja skali?

Co do grzałek. Ja jestem zadowolony z 25W Atmana i ze 100W chinola Yugo. Atman super trzyma temperaturę, Yugo całkiem sprawnie jak na 15zł, chociaż mało ma okazji do załączenia.

Nie pakowałbym dużych grzałek do takich baniaczków, bo jak termostat nawali, to w chwilę moment przegrzeje wodę. Jeśli warunki w pokoju wystarczą, to wziąłbym 25W. Zagrzać zagrzeje i zupy też nie zrobi.

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z grzałką ma się następująco: starą Aquaela 50W o którą sie rozchodzi wymieniłem na nieco starszą Jager'a 25W. Owy Jager grzeje akwa i to nawet całkiem nieźle z tą różnicą, że występują wachania temperatury. Grzałka ustawiona na 25st ale zaczyna grzać sie dopiero przy 23,5-24st. I w ciągu jakichś 45minut dobija do tych 25. Czy takie "skoki" nie są szkodliwe dla ryb?

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owy Jager grzeje akwa i to nawet całkiem nieźle z tą różnicą, że występują wachania temperatury. Grzałka ustawiona na 25st ale zaczyna grzać sie dopiero przy 23,5-24st. I w ciągu jakichś 45minut dobija do tych 25

Tak na chłopski rozum - jeśli grzałka jest nastawiona na 25°C, to powinna się załączać w momencie gdy temperatura w zbiorniku spadnie delikatnie poniżej tej temperatury (ale na pewno nie przy 23,5°C) i wyłączać się w momencie gdy temperatura dobije do 25°C, nie później.

 

 

Dwa stopnie, to i tak dobra tolerancja

Dobra tolerancja? Dla kogo? Powiedz to mieszkańcom którzy muszą znosić te wahania na co dzień (i to zapewne kilka razy w ciągu dnia).

 

Ja się martwiłem, gdy w okresie letnim rano miałem 25°C, a wieczorem prawie 26°C :rolleyes: .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak by nie patrzeć grzałka do wymiany...

Wg mnie, tak. Tym bardziej że :

 

 

tą co mam- Aquael ComfortZone 50W raz, że ma swoje lata

a teraz

 

 

starą Aquaela 50W o którą sie rozchodzi wymieniłem na nieco starszą Jager'a 25W.

 

A żadna z nich nie jest w stanie utrzymać stabilnej temperatury w Twoim zbiorniku.

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to którą polecacie? Czy tego Eheim'a do takiego zbiornika jest sens kupować i wywalać osiem dych czy coś tańszego typu JBL(ma dłuższą gwarancję) albo TETRA?

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 50% grzałek na rynku ma taką właśnie tolerancję na termostacie. 1*C to jest bardzo dobrze, a 2 to nie tragedia.
Lepiej będzie tylko na termostacie elektronicznym, ale to już są koszta trochę większe.

Tak samo skala. Mało kiedy skala odpowiada prawdziwej temperaturze, co nie znaczy, że grzałka jest zepsuta. Bo to, że na papierku ustawiamy 25*C, a włącza się np. przy 23 i wyłącza przy 24, to kwestia naklejenia naklejki o milimetr w lewo, albo prawo...
Po to mamy rozum i termometr, żeby samemu sprawdzić, czy parametr zadany zgadza się z faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to mamy rozum i termometr, żeby samemu sprawdzić, czy parametr zadany zgadza się z faktycznym

Mój rozum podpowiada mi, że wahania temperatury wody w zbiorniku nie są czymś normalnym. A już na pewno nie o 2°C. Te dwa stopnie różnicy mogą być zabójcze dla nie jednego stworzenia zamieszkującego akwarium, lub powodować/wymuszać szereg nienaturalnych ich zachowań. A czy o to nam chodzi? Śmiem wątpić.

 

 

Tak samo skala. Mało kiedy skala odpowiada prawdziwej temperaturze, co nie znaczy, że grzałka jest zepsuta

Widocznie jestem takim przypadkiem, u którego ta skala zawsze odpowiadała prawdziwej temperaturze... Teraz, jak i przed wieloma laty. Kwestia szczęścia czy przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości, w akwa 112l miałem Aquael CZ 150W i miałem ustawione na grzałce 24 i trzymało te 24, gdy temperatura spadła o 0,5 grzałka się włączała, także nie miałem wtedy problemu.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

Dobra, można zamknąć. Bo i tak temat idzie nie w tym kierunku co potrzeba. A juz sobie zamówiłem grzałkę.

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moderator jeszcze nie zamknął bo nie chcę zakladac nowego tematu ale do sedna. Dzisiaj zamontowalem grzałkę Eheim'a 50W, połączyłem po jakichś 40-50minutach do prądu i lampka grzania sie świeciła po jakimś czasie zgasła. A moje pytanie jest takie czy to normalne w tej grzałce, ze "łapie temperaturę" czy po prostu na starcie ją szlag trafił? Ustawione na 25 a zjechało od rana do 23.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki mają to do siebie, że skala rzadko bywa idealna. Jak miałam Eheima, to miałam go zawsze nastawionego na 27, żeby mieć 25, teraz na jednym chińczyku 25, to 25, a na drugim 23 to 25... Więc ustaw grzałkę tak, żeby termometr pokazywał co trzeba, a nie termostat grzałki :)

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...