Skocz do zawartości

Karmienie krewet a ryby


Tadeus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Potrzebny mi jakiś super patent na karmienie krewetek, tak by nie przeszkadzały im w tym ryby (danio perłowe). Obecnie danio się tak rozochociły, że praktycznie uniemożliwiają podejście krewetkom do jakiegokolwiek żarcia. Nawet jeśli to warzywo, to ryby skubią je dla zasady, podszczypując krewetki, gdy te chcą się tylko zbliżyć. Zrobiłem nawet patent z odwróconą miseczką ułożoną nad żarciem, tak by między ziemią, a miską była tylko malutka szczelina, przez którą przejść mogłaby krewetka... 5 minut później pod miską pływały 3 rybki :P To jakieś super ryby! Nawet jak muszą przecisnąć się szorując brzuchem po żwirku to robią to bez problemu :F

 

Oczywiście podstawowe metody też testowałem. W jeden róg żarcie dla ryb, w drugi jednocześnie dla krewet. Ryby bez problemu zjadają błyskawicznie swoje, a potem od razu lecą tam gdzie "kątem oka" zobaczyły, że spadło coś dla krewet. Poza tym widzą, to po ich zachowaniu i wybijają im żarcie, które krewety trzymają :D

 

Próbowałem też kryć żarcie dla krewet głęboko w trawniczku z Heńka. Ryby nurkują głową do dołu w trawniku i sobie wyciągają...

 

Ratunku! :D

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś to Danio nie nadają się do wspólnego zbiornika z krewetkami. Zdarzyć się tak też może że jak krewetki będą zrzucać za ciasny pancerz to Danio je zamordują. Danio tak robią.

Eee tam   mam obecnie w 112 krewetki RC /Ammano  i  Danio margaritatus  18sztuk    jedne i drugie żyją w zgodzie  i wszystko jest ok .A jak krewetka zrzuca  pancerz  to robi to w ukryciu  i po z rzuceniu pozostaje tak jeszcze przez 2-3 dni. Jedyne co danio moga zjeść  to świeżo wyklute  krewetki takie 1-3 dniowe .

Jakoś u mnie populacja RC  rośnie także nie ma tragedii z tym zjadaniem

 

Tadeus   nie martw się o karmienie krewecie one sobie zawsze znajdą jedzenie  ja tam swoich specjalnie karmie   w tygodniu wrzucę i 2-3 razy jakieś żarcie w tabletkach i są zadowolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...