Skocz do zawartości

Identyfikacja akwarium (szkło OW czy Guardian) 100x40x40 8mm


Kojot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem akwarium na allegro jako full OW i nie jestem pewien jego oryginalności. Proszę o ocenę zwłaszcza osoby posiadające zbiornik podobny gabarytowo, gdyż porównania do małych cube z 3-4mm szyby nie ma najmniejszego sensu (optyka). jak również małych płytek OW w białej scenerii na potrzebę rynku.

 

więcej zdjęć tu

 

https://www.facebook.com/groups/699189883491213/permalink/931551873588345/?comment_id=931943630215836&reply_comment_id=931946343548898&notif_t=group_comment_reply

 

 

 

 

 

Edit. Zdjęcia na których kolor jet mocno zielony zostały wykonane przy sztucznym oświetleniu led 12w

post-14816-0-35473400-1452853012_thumb.jpg

post-14816-0-29723800-1452853246_thumb.jpg

post-14816-0-60612400-1452853346_thumb.jpg

Edytowane przez Kojot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy ?

 

Imho to nie jest OW  3 zdjęcie  wygląda jak zwykły float  ,na pierwszym  nieco za zielone/żółte to szkło jak na  OW .

Pod światłem powinno być białe,  daj linka do aukcji .

   Co ma do rzeczy? droga jaką musi pokonać światło?

Hm białe mówisz, rozmawiałem na innym forum z człowiekiem który pracuje od kilkunastu lat przy szkle twierdzi, że OW ma lekko błękitny kolor. ``Szkło Ow ma jasno błękitną barwę ale każda huta szkła ma swoje domieszki i dla tego mogą się one minimalnie różnić ale wszystkie barwy szkła Ow są jasno błękitne`` Swoją opinie  opierasz na zbiorniku jaki posiadasz czy na wzornikach handlowych z internetu na których szkło jest otoczone z 4 stron bielą? P.s. nie upieram się, że to OW stawiam na guardiana.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6475

Ładnie opisane różnice pomiędzy Guardianem (który jest producentem, a nie rodzajem szkła!) a OW.

Szkło wygląda na to odbarwione. Albo będzie to po prostu lepszy float albo coś z tych ultraclearów, optiwhite czy diamantów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w Moby Dicku (jedyny godny uwagi zoologiczny) w Bydgoszczy, miałem przyjemność porozmawiać z dwoma pracownikami na temat OW oraz  obejrzeć na oczy full OW 200x80x80 (tak na oko) solniczka, szkło grubości 15mm. I moje niczym od niego nie odbiega, dluga szyba od boku jest zielona natomiast krótki bok jaśniejszy, szyba 15mm idealnie przejrzysta. Jeden z pracowników powiedział mi, że te wszystkie ultra białe OW ze zdjęć, to zdjęcia dla handlu. Zanim ktoś napisze, że sprzedawcy w zoologikach nie mają pojęcia powiem tylko, że właścicielem sklepu jest właściciel Vitapolu, sklep jest zrobiony na wypasie, na samym akwarystycznym lata 3 pracowników, to nie jakiś sklepik w piwnicy bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz o potwierdzenie, czy Twoje szkło to OW, po czym każdemu kto twierdzi, że raczej nie, wyjeżdżasz z pretensjami... Jeśli szukasz tylko potwierdzenia, to wystarczyło sprzedawcy zapytać :-P jeśli to zaiste OW, to nie jest ono idealne, ale jeśli Tobie pasuje, to chyba nie ma o czym rozmawiać ;-)

 

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...