Skocz do zawartości

Neony czerwone padaja


Johny188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam zbiornik 30l Bojownika i do kupilem mu 7 neonow czerwonych po jednym dniu jeden zdechł gdy się obudzilem rano już był padniety wyblakly cały tydzień było wszystko ok po tygodniu zauwazylem jednego wyblaklego pływał przy lustrze wody i dziwnie się zachowywał nie widziałem żeby jadl po jednym dniu wydawało się że BD ok nabrał kolorów zaczął normalnie pływać następnego dnia wieczorem padł rano wyglądał na zdrowego co to może być ??

Dołączona grafika

Zalaczam zdjęcie neonka dodam że jak był w wodzie wyglądał jakby był wyblakly wręcz biały prawie

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej danych się przyda, jak zawsze:

 

1. Litraż zbiornika.
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.
4. Gatunki i ilość ryb.
5. Ilość i rodzaj roślin.
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
9. Temperatura w zbiorniku.
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane).
12. Zdjęcie chorej rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Akwarium jest za małe dla neonów czerwonych

2. Jakie są parametry wody: pH, GH, KH, NO2, NO3

 

Być może ryby są podtruwane związkami azotowymi lub amoniakiem NH3. Niestety bez testów nie da się tego stwierdzić. Druga sprawa to tak jak wspomniałem, neony czerwone w ogóle nie powinny być w tym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sklepie powiedział mi że mogą być w takim akwarium i bojownikiem dodawalem jeszcze florę bakteryjna od tropical parametrów wody nie znam temperatura 27 stopni filtr diversa claro 300 chodzi cały czas rośliny to anibusy i kilka kabomba

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sklepie powiedział mi że mogą być w takim akwarium i bojownikiem dodawalem jeszcze florę bakteryjna od tropical parametrów wody nie znam temperatura 27 stopni filtr diversa claro 300 chodzi cały czas rośliny to anibusy i kilka kabomba

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Sprzedawca w sklepie powie wszystko, żeby ryby sprzedać, proste. Czy dodawałeś florę zamiast dojrzewania zbiornika bez ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupić testy na NO2 i NH3 zrobić i jakie wartości powinny być i jakie testy możesz mi polecić? Dodam też że wodą która mam nie jest miejska chlorowania tylko że studni głębinowe podemba mojaj działka jest żyła wodna i mam zrobiony odwiert i całe życie mam swoją wodę naturalną.

 

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...