Skocz do zawartości

Jaki polecacie filtr zewnętrzny do akwarium 112l?


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy w 112l ma kaskadę HBL-701. Tak - chińskie. Tak - tanie.

Ale również cichsze od wielu ,,oryginalnych" filtrów, niezawodny itd.

Jedyna wada że jeśli masz pokrywę nad akwa trzeba pokombinować z wycinaniem otworu.

 

Daruj sobie takie porady ...

 

Tak jak w pytaniu Jaki polecacie filtr zewnętrzny do akwarium 112l? Akwarium jest roślinne , gupiki , molinezje itp

 

Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Przenoszę. Mapet

Już  ci pisałem  na to pytanie     wszystko zależy ile masz kasy  na filtr. Jak chcesz tanio to HW 302 -160zl   jak   drożej i markowo  to jbl e901 ~ 320zl  (sam  używam takiego w 112 litrach  i jestem bardzo zadowolony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JBL e901. Po początkowym okresie zadowolenia, z czasem zaczynam dostrzegać jego wady, szczególnie w zakresie dużego spadku przepływu. i to po wymianie mediów i przeczyszczeniu węży. Moim zdaniem zbiornik 112l to maksimum jego możliwości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie takie porady ...
Wyjaśnij tylko, dlaczego, bo tak to jednak pozostaje "nie bo nie". Jedyne, do czego w takiej kaskadzie bym się przyczepił, to za mała pojemność i przepływ do tej pojemności akwarium, jeśli chce się mieć więcej, niż kilka-kilkanaście mniejszych ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBL-701 w 112l z mało brudzącą obsadą daje sobie spokojnie radę.
Przepływ ,,teoretycznie" 600l/h, realnie będzie około 400l/h. Media filtracyjne rzeczywiście nie są zbyt obszerne w takiej kaskadzie(mimo to dużo większa objętość niż filtr wew.), ale znajomy po wyciągnięciu z nich węgla aktywnego wpakował tam całkiem sporo ceramiki i sobie chwali. Woda czysta, wszystkie parametry w normie, czyści raz na dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij tylko, dlaczego, bo tak to jednak pozostaje "nie bo nie". Jedyne, do czego w takiej kaskadzie bym się przyczepił, to za mała pojemność i przepływ do tej pojemności akwarium, jeśli chce się mieć więcej, niż kilka-kilkanaście mniejszych ryb.

Dokadnie dla tego   , jak ma zamiar trzymać  10 neonów i krewetki  to owszem kaskada może być ale FZN 3  a nie ten chinol . Ile tych mediów do kaskady wsadzisz ? 0,5L ceramiki  ?

 

Przy większej obsadzie  kaskada nie wyrobi .

 

Co do samych  kaskad hbl /sun sun czy jak tam się zwą po chińsku  to  jest to badziew  jedno razowy ,znajomy hodowca   używa tych tworów w zbiornikach z narybkiem (filtry wewnętrzne ,kaskady)    żadna nie wytrzymała 12 miesięcy  pracy ... przypadek ? jedyny plus taki ze zepsutą wywalasz w kosz i kupujesz nową za 19-29zl  i te 8 miesięcy pochodzi :)

 

Mam JBL e901. Po początkowym okresie zadowolenia, z czasem zaczynam dostrzegać jego wady, szczególnie w zakresie dużego spadku przepływu. i to po wymianie mediów i przeczyszczeniu węży. Moim zdaniem zbiornik 112l to maksimum jego możliwości.

Mediów u siebie nie wymieniałem ani nie płukałem od ponad roku  ,węże czyszczę co 4 miesiące   i przepływ mam  na tyle mocny ze muszę  go nieco dławić  gąbką na wlocie .Jak na razie złego słowa o e901 nie powiem

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr dobry i wydajny, przy tym tani. Raiders polecał Ci go już dwukrotnie.... Dokup do niego ceramikę w miejsce węgla aktywnego i będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr dobry i wydajny, przy tym tani. Raiders polecał Ci go już dwukrotnie.... Dokup do niego ceramikę w miejsce węgla aktywnego i będziesz zadowolony :)

Mój szwagier go miał. Teraz jest na strychu bo do akwa się nie nadaje. Kupił jakiś JBL i jest zadowolony. Działa bezawaryjnie kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam okładnie co mu nie pasowało ale na koniec się rozszczelnił i nawet na gwarancje nie oddawał bo miał go dosyć. Kupił JBL i stwierdzil że chytry dwa razy traci :)

Każdy filtr może się rozszczelnić. Po to są dostępne uszczelki, które w razie potrzeby można wymienić. Mój kuzyn ma teraz Unimaxa, który mu się rozszczelnił. Czy to znaczy, że filtr jest zły, tani lub tandetny? Ile filtrów tyle problemów i usterek. Wspomniany chinol to kopia bodajże Tetry, która taką złą konstrukcją znów nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest skopany oring (jeden z dwóch) przy przycisku. Anyway po wymianie powinno śmigać. A żeby było zabawniej to z opinii które wyczytałem najgorsza rzecz która mi się z nim przydarzyła to twarde węże. Chinol to tetra ex700 bodaj.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...