Skocz do zawartości

pomocy


maciejfigur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam serdecznie, jestem od dwóch tygodni szczęśliwym (żółtodziobem) posiadaczem niewielkiego akwarium.

70 litrów,

Filtr Aqua el 60-150L

Roślinki żywe

Woda pH 7.5 , uzdatniania tetra start i odstawiłam na 2 tyg. Bakterie wpuszczone, nawóz do roślin dany.

Temperatura utrzymywana na 24°

Po dwóch tygodniach działającego akwarium wpuściłem:

2 skalary marmurkowe

2 gupiki

6 neonków

2 mieczyki

1 glonojad.

Wszystko karmione zamiennie płatkami, ochotką i dafnią. Pierwszy zdechł neon- najmniejszy, po tygodniu glonojad.

No i w dniu dzisiejszym zaobserwowano białe plamki na ogonkach neonków. "Inne rybki zdrowe" radosne, jedzace i ruchliwe. Nie ocierają się o nic. Naczytałem się o rybiej ospie, o postępowaniu. Czy to aby na pewno ospa? I jakie leczenie wdrożyć? Naturalne, wyższa temperatura i sól, czy od razu chemia. Prosiłbym o poradę i dokładne wytyczne. Dziękuję i pozdrawiam Wink proszę wziąć pod uwagę, że jestem początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma odstać minimum miesiąc przed wpuszczeniem ryb. Wlanie bakterii nic nie da, jeśli nie jesteś w stanie mierzyć parametrów i ocenić, czy zbiornik dojrzał. Kup testy kropelkowe, JBL, na GH, KH, pH, amoniak, NO2 i NO3. Nie kupuj czasem testów paskowych, bo ich wiarygodnośc jest znikoma.

 

Leczenie nic nie da, jeśli zbiornik nie funkcjonuje poprawnie. Obsada do oddania - akwarium zwyczajnie niedojrzałe. Po dojrzeniu akwarium zaplanuj obsadę pod wielkość zbiornika i parametry wody, którą dysponujesz. 70 litrów to za mało, by trzymać skalary, mieczyki, czy 'glonojady'.

 

Na przyszłość nie karm ochotką, bo to syf jest. Mrożonki i żywy pokarm płukaj dobrze na sitku pod wodą z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...