Skocz do zawartości

112l początek


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Po długiej przerwie powrót.

Akwarium 112l 80x35x40

Podłoże Aqua II+

Filtr Sera fit 120

Grzałka Aquael Gold 200

Parę roślinek dwa kokosy i korzeń

Obsada

2 otoski

2 kośiarki

1 labeo

2 drobnoustki

1 półdziobek

1 skalarek albins i 1 ciemny

1 glonojad

1 gibiceps

post-11708-0-09175000-1450082466_thumb.jpg

post-11708-0-31073700-1450082559_thumb.jpg

post-11708-0-27073100-1450082647_thumb.jpg

Edytowane przez Accord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z rozmiarów, jakie osiągają skalary, kosiarki, labeo i gibbicepsy? Masz świadomość, że w akwarium znajdują się ryby, które z wiekiem robią się coraz bardziej agresywne? Wziąłeś przy zakładaniu pod uwagę potrzeby ryb względem parametrów wody i temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchody ROBISZ

Pytałem normalnie, czy coś było niezrozumiałe? :/

 

 

Ryby dostaną 375l akwa w niedługim czasie.

To nadal nie rozwiązuje problemu braku kompatybilności między rybami. Chyba, że nagle kilka baniaków postawisz. Do tego 375l dla gibbicepsa to nadal śmiesznie mało, chyba, że liczy się na skarłowacenie ryby.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja pierwszy i ostatni. Nie w takich akwariach ludzie trzymają takie ryby. Duchy czy sumy 112l albo w 200l także bez przesady mialem gibicepsa w 375l i nic mu nie było żyje do teraz i nadal mu nic nie jest.

Czy zwierzaki, które w tym siedzą, zamierzasz trzymać na stałe.

  

Fauna, mamy rozumieć, permanentna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że inni tak robią, nie znaczy że należy ich naśladować. Rozmiar akwarium rozmiarem akwarium, ale dobór ryb conajmniej losowy. Do tego cześć z nich stadna, a są po dwie...

Edit: wrzuć każdą z nazw tych ryb w Google, spisz parametry, rozmiary akwarium, minimalną wielkość stada i kompatybilność, pół godziny roboty i będziesz miał odpowiedź na pytanie, po co te pytania...

Edytowane przez yuurei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia z takim podejściem do zwierząt :) I co w tych pytaniach jest niejasne?

Mam ich dużo i żadne nie cierpi.Tak więc... i to nie pierwsze akwarium...

Tak wiem ogólnie to nailepiej oddać.

Gibicepsa glonka, kosiarki, labeo, skalary, dokupić z 10 drobnoustek i z 5 półdziobka i będzie git ?

Akwarium potencialne to z 2 tyś litrów żeby mogły swobodnie żyć....

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam ich dużo i żadne nie cierpi.Tak wiec... i to nie pierwsze akwarium...
Po pierwsze: ryba nie powie, że cierpi, a gdy widać oznaki (jak np. choroba lub karłowacenie) to zwykle jest już za późno, by zapobiec a i nie zawsze da się naprawić. Po drugie: ludzie miewają po kilka akwariów a co obsada to gorsza, "tak wiec..."

 

Drobnoustki z półdziobkami nie pasują pod względem parametrów. Pierwsze wolą wodę miękką, drugie twardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w wielu akwariach przeciętnego Polaka żyją razem molinezje z neonkami Innesa. Dobrobyt ryb zostaje zepchnięty na dalszy plan, bo są wystarczająco tanie, że można je łatwo zastąpić i mówić, że nic im nie jest, że żyją i nie ma problemów. ;)

 

I fakt, nic się nie zmieniło na forum. Ani w polskiej akwarystyce. Argument "ryba żyje" jest nieśmiertelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sa razem i żyją bez problemu i to razem...

Nic sie nie zmieniło na tym forum.

A co się miało zmienić? Tolerancja dla dręczenia zwierząt? Bo tylko tak można to nazwać. Odrobina przemyśleń by nie zaszkodziła, a przeczytanie o wymaganiach swoich ryb już na pewno... Człowiek też przeżyje w klatce żywiąc się skórkami od chleba i wydalając pod siebie tylko jakie to zycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbędny dramatyzm :) 112l daje sporo opcji, po prostu twoja dobrana obsada do niego nie pasuje, a widać, że nie chce się zajrzeć na wymagania ryb, bo nie pisałbyś takich stwierdzeń, gdybyś choć trochę poradników przewertował.

 

To, że organizm żyje, nie znaczy, że jest w dobrej kondycji i ma odpowiednie warunki. Najłatwiej zauważyć to w wszelkich akwariach na Youtubie typu "monster fish tank", gdzie do zbiornika z dużym litrażem upakowane jest sporo ryb dużej wielkości, które są w słabej kondycji i wykazują oznaki rozmaitych chorób, ale właściciel burzy się na każdą sugestię, że coś jest nie tak, bo  "przecież żyją/jedzą/pływają (wybierz dowolną kombinację 2)". Pies przy budzie na łańcuchu dostający ledwo miskę żarcia raz na dwa dni też żyje - bo organizm będzie walczyć do ostatniej chwili, czekając na poprawę warunków bytowania. Która nie nastąpi, bo sam fakt, że zwierzę żyje determinuje kogoś do zaniechania prawidłowej opieki nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja o coś prosiłem? Spytałeś o obsadę odpowiedzialem. Ja to bym komuś zaproponował jeśli wiem więcej, że może warto by było czegoś dokupić coś oddać. Może... bo to forum w końcu jest czyż nie...
Do pomiaru wody używam pomiaru paskowego sera wszystko jest w normie po sprawdzeniu z testem z opakowania...
A no może KH jest troszeczkę za niskie.

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze paski są niedokładne, po drugie ryby masz o na tyle odmiennych wymaganiach bytowych, że nie ma czegoś takiego, jak norma :)

 

 

a to bym komuś zaproponował jeśli wiem więcej ze może warto by było czegoś dokupić coś oddac.
Jak zaproponować, skoro nie wiadomo nic o zbiorniku poza lirtażem? Dostrzegasz przepaść pomiędzy proponowaniem w ciemno, a proponowaniem do konkretnych warunków, które dla proponowanych ryb będą optymalne?
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cyt. "I fakt, nic się nie zmieniło na forum. Ani w polskiej akwarystyce. Argument "ryba żyje" jest nieśmiertelny."

Tu się nie zgodzę, ponieważ akwarysta to z definicji człowiek posiadający akwarium i zapewniający jego mieszkańcom optymalne warunki. Tacy jak kolega, który założył temat są nazywani posiadaczami akwarium. Jest różnica. Nie chce mi się szukać tego określenia w tematach, ale padło niejeden raz. Accord podchodzisz do reszty forum z lekceważeniem, więc ode mnie i dużej części szanujących samego siebie użytkowników na pomoc nie licz. Po Twoich postach widać, że nie potrzebujesz pomocy bo wszystkie rozumy pozjadałeś. Należy umieć przyjąć krytykę, ale nie jest to łatwe. Ode mnie to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu w 112l trzymałem mało wymagające stadko danio pręgowanych(30szt.).

Gdy danio poszło do znajomego (mi się znudziła ,,drobnica w stadzie") wpadła (na bodajże 8 dni) parka czerwieniaków dwuplamych.
Później trzymałem tam ich młode, poza tym 112l na parkę tych urwisów to już ciut za mało.

Na Twoim miejscu dokupiłbym jeszcze 3x pawiooką bo to piękne rybcie i będzie spoko :D :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...