Skocz do zawartości

[216] Korzenie , piach ....


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przedstawiam swój baniak . Trochę do zmiany , ale jak narazie nie mam pomysłu , a chcę iść w korzenie i skalary. Obsada trochę dobitkowa więc liczę na to że podpowiecie co zmienić , co dodać , co odjąć.

Fajnie będzie wygladać stadko skalarów + jakaś ławica np neony innesa , razbory , minorki?

Dane zbiornika :

120x40x50

podłoże : piach

oświetlenie : 3 x 13 w - 2700k

filtracja fan3 700l/h

Obsada:

3 x skalar ( nie wiem jaki gatunek skalara , może podpowiecie po zdjęciach )

2 x akara z maroni

20 x neon innesa

8 x minorek

2 x zbrojnik niebieski

2 x zwinnik jarzeniec

1 x kolcobrzuch karłowaty

3 x wielkopłetw wspaniały

1 x bojownik syjamski

2 x razbora klinowa

 

P1650240.jpg

 

 

P1650253.jpg

 

P1650257.jpg

 

 

P1650259.jpg

 

 

P1650264.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 x skalar ( nie wiem jaki gatunek skalara , może podpowiecie po zdjęciach ) 
Na moje oko raczej zwykły sklepowy P. 'scalare' :P

 

 

2 x akara z maroni
Nada.

 

 

20 x neon Innesa
Nie nada - po pierwsze 'na gryza' dla dorosłego skalara, po drugie lubi wodę chłodniejszą o kilka stopni od skalarów. Jeśli chcesz neony, to czerwone, najlepiej kupione jako dorosłe.

 

 

8 x minorek
Ta sama strefa akwarium, co neony, lepiej jedna większa ławica 30szt, niż 2 mniejsze 20/8

 

 

2 x zbrojnik niebieski
Tak jak u neonów Innesa - u skalarów będzie mieć za ciepło

 

 

1 x kolcobrzuch karłowaty
Karmówka dla skalarów - lepiej dedykować gatunkowe. Do tego lubi twardszą wodę, niż skalary.

 

 

3 x wielkopłetw wspaniały
Ryba zimnolubna, terytorialna, agresywna. Nie nada z kolorowymi, długopłetwymi rybami. Zwłaszcza, jak wielkopłetwy przystąpią do tarła i uznają wszystkich w zbiorniku za zagrożenie.

 

 

1 x bojownik syjamski
Raz - za wysoki zbiornik. Bojownikom lepiej dedykować coś do 30-35cm, by miały blisko do powierzchni. Dwa - nie nada do skalarów, bo mogą go podgryzać.

 

2 x razbora klinowa
Zrób z tego ławicę 20-30szt i będziesz mieć rybę pod powierzchnię do skalarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wciąć, ale kolega Dhuz tradycyjnie temat rozkminił podręcznikowo. Mogę się czepić jednie wysokości zbiornika (50cm to za mało na żaglowce choć na "sklepówki" pewnie wystarczy) i ilości zwinników, ale pewnie sam masz tego świadomość.

Aranżacja bardzo mi się podoba, brakuje mi jedynie parametrów wody, bo dopiero wtedy można merytorycznie odnieść się do obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...