Skocz do zawartości

jakie wybrać??


Rekomendowane odpowiedzi

A ja zapytam tak... Do jakich firm masz dostep? Rozumiem ze w gre wchodzi napewno Osram. Ilu watowe maja byc te swietlowki?

Nie mozesz calego oswietlenia oprzec na Fluorze bo cie glony zjedza;)

Musisz pokombinowac na swietlowkach 840, 865, 77l Fluora a nawet 880. Widzialem akwaria robione na 880 ale byly straszne surowe i zimne:) Co ma tez swoj urok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys jeszcze napisal koledze wyjasnienie ze swiecisz nierownomiernie oswietleniem dla imitacji i dlatego zmniejszasz ryzyko z zaglonienia ktore by moglo spowodowac widmo z naciskiem na czerwien to by bylo dobrze...

Kazde akwarium jest inne jeden potrzebuje full swiatła 965+865+Aquarelle/Fluora/GroLux inny zrobi takie same efekty na swietlowkach 840. Wiec pisanie ludziom pierdół typu ja mam 3x fluora i glonow nie mam wiec Ty tez nie bedziesz miec jest bez sensu i nalezy tego unikac.

 

Przod 965 srodek Aquarelle tył 865 (6500k, 10000k, 6500k)

Przód 965 srodek 865 tył Aquarelle (6500k, 6500k, 10000k)

Przód 965 Srodek 840 tył Aquarelle (6500k, 4000k, 10000k)

 

Powyzej kombinacja w Philipsie, to samo uzyskasz na tych swietlowkach w Osramie (BioLux, LumiluX, Fluora)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys jeszcze napisal koledze wyjasnienie ze swiecisz nierownomiernie oswietleniem dla imitacji i dlatego zmniejszasz ryzyko z zaglonienia ktore by moglo spowodowac widmo z naciskiem na czerwien to by bylo dobrze...

Kazde akwarium jest inne jeden potrzebuje full swiatła 965+865+Aquarelle/Fluora/GroLux inny zrobi takie same efekty na swietlowkach 840. Wiec pisanie ludziom pierdół typu ja mam 3x fluora i glonow nie mam wiec Ty tez nie bedziesz miec jest bez sensu i nalezy tego unikac.

 

Przod 965 srodek Aquarelle tył 865 (6500k, 10000k, 6500k)

Przód 965 srodek 865 tył Aquarelle (6500k, 6500k, 10000k)

Przód 965 Srodek 840 tył Aquarelle (6500k, 4000k, 10000k)

 

Powyzej kombinacja w Philipsie, to samo uzyskasz na tych swietlowkach w Osramie (BioLux, LumiluX, Fluora)

 

Pozdrawiam

 

 

 

będzie to dawać efekty?? nie chce wyrzucić kasy w błoto no i szkoda trochę roślin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazde akwarium jest inne

więc w czym prbobelm ?? zanim zamontowałęm programatory to moje dwie fluory robiły po 14 h na dobe; tak 14h na dobe i działało

.

jak już napisałeś KAŻDE AKWA JEST INNE

więc nie ma moim zdaniem co krzyczeć że tylko

Przod 965 srodek Aquarelle tył 865 (6500k, 10000k, 6500k)Przód 965 srodek 865 tył Aquarelle (6500k, 6500k, 10000k)Przód 965 Srodek 840 tył Aquarelle (6500k, 4000k, 10000k)

i nic więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje dyskusje i dywagacje sa suche i bez sensu dlatego ze nie potrafisz a moze ci sie nie chce wyjasnic koledze/kolegom co jest przyczyna tego ze u ciebie nie wystepuje problem w postaci glonow zielonych. Po to tu jestesmy zeby wyjasnic ludziom co i jak. Dlatego wychodzac z zalozenia starego jak swiat ze: Zle dobrane oswietlenie moze byc przyczyna zakwitu/zaglonienia probuje uswiadomic pytajacego ze Dwie roslinne juz potencjalnie moga byc zlym oswietleniem.

Jesli widziales gdzies słowo "TYLKO" plus wykrzyknik proponuje jakies okularki na nos.

Jesli uwazasz ze nieuzasadnine posty cos wnosza do tematu to niestety sie mylisz. Chyba ze lubisz nabijac posty. Sa i takie fetysze...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...