Skocz do zawartości

Filr kubełkowy Aquael


Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o opinie o tych filtrach, konkretniej to chodzi mi o Filtr kubełkowy Aquael - MINI KANI 120 jak się sprawują, czy są głośne itd.

Ewentualnie co polecicie z filtrów zewnętrznych kubełkowych do akwarium 60L ??. Zastanawiam się nad TETRA TEC EX 700 ale nie wiem czy nie za duży do 60L i mniejszy problem z nim to ,że nie zmieści się do szafki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o opinie o tych filtrach, konkretniej to chodzi mi o Filtr kubełkowy Aquael - MINI KANI 120 jak się sprawują, czy są głośne itd.

Ewentualnie co polecicie z filtrów zewnętrznych kubełkowych do akwarium 60L ??. Zastanawiam się nad TETRA TEC EX 700 ale nie wiem czy nie za duży do 60L i mniejszy problem z nim to ,że nie zmieści się do szafki ;)

Mam właśnie dokładnie taki - MiniKani 120 i jestem bardzo zadowolony z niego. Jest praktycznie bezgłośny. Pompka jest zewnętrzna (dołączana na wąż). Ważne jest aby tak ustawić pompkę aby nic nie dotykała, czyli jakby wisiała w powietrzu na wężu - gwarantuje to cichutką pracę. No i jeszcze inna sprawa - pompka ma tylko 6W - czyli malutko, a przecież filtr pracuje 24h/dobę. Naprawdę polecam. Pojemność baniaka 5L - mierzyłem. Oczywiście nie ma co się zastanawiać na temat wyboru MiniKani120 czy MiniKani80 (bo są takie) - wybór oczywisty - MiniKani120 - różnica w cenie kilkanaście zł.

Oczywiście regulacja przepływu jest - od zera do max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie i tam gość raczej odradzał mi Aquaela, jakość wykonania i częste zalania mieszkań klientów, gość zna się na rzeczy polecał Tetra 400 albo właśnie 700. Wiem wiem,że droższy i każdy sprzedawca będzie chciał wcisnąć cokolwiek. Z tym że w sklepie, w którym byłem pracują naprawdę kompetentni ludzi i z bardzo dużą wiedzą chyba dołożę to ok. 70zł i zdecyduję się na Tetrę, chociaż jeszcze zastanawiam się nad JBL Cristal Profi e 700.

Oczywiście dziękuje za opinie o Minikani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie i tam gość raczej odradzał mi Aquaela, jakość wykonania i częste zalania mieszkań klientów.....

.....Oczywiście dziękuje za opinie o Minikani.

O awariach i szczególnie zalaniach nie słyszałem - zmartwiłam się trochę tym :(

A co do wykonania - to prawdę mówiąc nie widzę w nim nic złego czy tandetnego. Obudowa wydaje się mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie jest to eheim, jednak wiadomo, że aquael jest stosunkowo świeżą firmą akwarystyczną. Tetra jest znana na całym świecie i już ma wyrobioną renomę. Trudno jej konkurować, jednak uważam, że ich produkty są godne polecania. Na pewno lepsze niż chińszczyzna... kupiłem niechcący akwarium a aquaela dla żółwia, bo moje kochanie przy czyszczeniu poprzednie akwa potłukła :( to powiem, że choćby sama pokrywa aquaela do mojego wromaka to po prostu luksus :!: Nie mam również zarzutów do załączonych osprzętów, jak i samego szkła. Uważam tą firmę za innowacyjną, lecz z potencjałem, który może opanować rynek :D dodam, że jako jedna z nielicznych firm wypuściła pokrywy brilux, które posiadają oświetlenie na poziomie 0.5W/1L - co daje dużo szczęścia bez przeróbek. Brawo im za to :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...