Skocz do zawartości

Chora molinezja


Bodziuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1.Baniak: ok 38l panorama 60x25

2.Nie dojrzewał, wlane jakieś "bakterie" i ryby do kranovitu.

3.Niewielki filtr wewnętrzny, wkładem jest standardowa gąbka. Model nie do odczytania. 24h/7

4. 1 zbrojnik, prawdopodobnie ancistrus, 1 otosek przyujściowy, prawdopodobnie dwa neony czarne(mocno wyblakłe ryby, a czarnych neonów nie widziałem dłuuugo).

5. 1 roślina przypominająca żabienicę, moczarka kanadyjska(mniej więcej razy 4 po 15cm) oraz odpady rogatka(garść zielska o różnej długości), 1 razy jakaś roślinka z krótkimi łodyżkami za to liście ok 15cm

6. Napowietrzacz

7. Brak

8. Ph i twardość kranovitu warszawskiego, GH-17, KH-9, NO2 ok 0.5-0.7, NO3 ok 30

9. Temperatura pokojowa, ciężko wyczuć, brak termometru, a ręką mierzył nie będę.

10. 1-2 razy w tygodniu podmiana ok 20%, odmulanie powierzchowne.

11. Problem jest właściwie z większością ryb, wydają się dosyć apatyczne, "neony" pływają tak jakby leciutko przechylone na bok, raczej mi się nie wydaje.

Głownie oberwało się molinezji black molly, poza apatią i taką niemrawością, mniej więcej pod pyszczkiem pojawiła się biała "plama", która jednak wygląda jak rybie mięso, zdaje mi się, że tam jest leciutkie wgłębienie, brak łusek. Plamka się delikatnie powiększyła przez tydzień.

12. 

post-23312-0-15566700-1449415215_thumb.jpg

post-23312-0-36956100-1449415937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój zbiornik, sugerowałem oddanie ryb, aczkolwiek spotkałem się z delikatną sugestią typu "ale żyją".

Na szczęście pojawiła się możliwość robienia baniaka od początku, ale na ten czas muszę ryby przerzucić do siebie, a ze względu na dolegliwości molki mocno się waham, gdyż u mnie pływają dwie młode, niedługo idą na wydanie, nie chcę, aby coś złapały.

Moje akwa "dojrzało" mniej więcej półtora tygodnia temu, tzn test NO2 wykazał ilość zerową. Kropelka Zooleka.

Akwarium to 54l Ph oraz Gh takie samo j/w.

 

Zdaję sobie sprawę, że to rzeźba w gównie jest, no ale chociaż niech woda będzie "lepsza".

post-23312-0-15377300-1449418972_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, to kiepsko strasznie, brakujący sprzęt tak jak grzałka czy pokrywa to chcę do niego zakupić. No ale niektórych rzeczy nie przeskoczę.

Myślałem, aby zarzucić krzakami, jakimiś kryptami i rogatkiem. Podmianki i będzie trochę lepiej mieszkańcom.

Nie lubię takich sytuacji, to u mnie w domu stoi...

 

Może dorabiam sobie zajęcia, ale jednak spróbuję się podjąć, mam rozumieć, że o zdrowie swoich ryb mogę być w miarę spokojny?

Edytowane przez Bodziuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...