Skocz do zawartości

Akwarium 75x35x40 - dobór obsady


xxagatuuusiaxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wracam z parametrami wody, w końcu przyszły mi testy :)

A więc tak jak myślałam, mamy strasznie twardą wodę :(

 

pH 7,5 (zakres 4,5-9,0)

pH 7,8-8,0 (w tym szczegółowym 6,0-8,0)

KH 10°n

GH 18°n

 

 oraz:

 

NO3 20mg/l

 

Co do glonka, to te plamy raz są, raz ich nie ma. Czytałam że one tak po prostu mają, zależy od stresu itp

Teraz w każdym bądź razie ma się super :)

Podmiany były już dwie, po 30% mniej więcej. Doszły też dwie Kryptokoryny i wygląda na to że wszystko się stabilizuje, chcemy w niedzielę pojechać po rybki.

To dacie teraz jakieś ciekawe propozycje? :)

Myśleliśmy o Bystrzykach różowych, Barwniakach czerwonobrzuchych lub szmaragdowych i jakichś ciekawych pielęgniczkach, ale ciężko nam się zdecydować na konkretną obsadę, bo te rybki które byśmy chcieli, nie zawsze do siebie pasują...

Chłopak to już w ogóle wymarzył sobie Brzanki Denisona :D

 

Wydzieliłam osobny wątek dotyczący obsady i przeniosłam go do odpowiedniego działu.

Jeśli chcesz zmienić tytuł tematu daj mi znać na pw. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z ryb, które wymieniasz, nie powinny się znaleźć w tak twardej wodzie, poza może brzankami Denisona, które znów rosną do 15cm i w takim akwarium zrobilibyście sobie nimi akcję pt. 'Sprzedaż karpia na święta'. Najłatwiej byłoby obsadzić to akwarium żyworódkami - np. platkami, lub brzankami Odeskami. Jeśli chcecie coś rzadszego, zastanówcie się nad Danio erythromicron, lub Sabwa resplendens. Mówię tutaj o opcjach, pakowanie tego wszystkiego razem nie byłoby dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Denisony odpadają :D Śmieję się tylko, za wielgachne rosną jak na naszą szklankę, to wiemy

 

Co do pozostałych Twoich propozycji chyba najbardziej spoko będą Brzanki Odeski, nawet dziś je oglądaliśmy.

A coś więcej do nich da radę dobrać?

Kurczę to dlatego nam tak dobrze szło z Malawi kiedyś, woda prosto z kranu idealnie się dla nich nadawała... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gupików nie chcieliśmy, te rybki to i w kałuży mozna trzymać :D

Ale się porobiło z tą wodą...

 

A jakbyśmy spróbowali dodawać wody destylowanej do podmiankowej? I w ten sposób kontrolować twardość, ma to sens?

 

Muszlowce Tanganika ? Może jakieś coś z Australii ?

Twoje propozycje jak najbardziej na plus ale problem jest tego typu że akwarium mamy już gotowe (w dziale z nowymi zbiornikami mam temat ;)) i jest ono przygotowane pod biotop np Amerykański, mamy żwirek korzenie itp

Plan był całkiem inny, no ale woda nam się popsuła w kranie i wyszło nie ciekawie :(

 

Innym razem mieliśmy jeszcze akwarium z neonami, kirysami, ramirezami itd i nawet nam sie wtedy kirysy rozmnożyły... A wody nigdy nie sprawdzaliśmy testami, nic nie laliśmy i wszystko bylo ok, a teraz szkoda gadać... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale filtr RO kosztuje obecnie tyle co dobra grzałka, montaż jest tak banalny, że każdy sobie poradzi, wystarczą podstawowe narzędzia. Nie rozumiem ludzi którzy co tydzień mają zamiar kupować wodę destylowaną, jak mogą mieć źródełko w domu.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to powiedzmy, że byśmy taki filtr kupili i co dalej? Bo w sumie szczerze mówiąc aż tak mocno się w to nie zagłębiałam, czytałam coś trzy po trzy.
Potem tę wodę mieszamy z wodą kranową na tej samej zasadzie co przy destylowanej? Bo ta z filtra wtedy też już jest chyba goła i wesoła?

 

 

Pisownia. /Miniu/

 

 

* Pisałam na szybko z telefonu :P

Edytowane przez xxagatuuusiaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć w waszym wypadku RO = destylka. Chociaż jest to oczywiście lekkie uproszczenie, zwłaszcza że prawdopodobnie Wy nawet destylki nie używacie.

Co z ro, to jest woda niemalże chemicznie czysta o zerowej twardości. Zależnie co chcecie osiągnąć i co jest w kranie miesza się ją z kranówką w celu osiągnięcia konkretnej twardości lub mineralizuje odpowiednimi specyfikami, jeśli z jakichś powodów kranówa się do tego nie nadaje(np. Jeśli chcesz osiągnąć kh = 0). W większości przypadków jest tak jak mówisz.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...