Skocz do zawartości

Kiedy nawozić


damian0221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Założyłem akwarium 240l 120x40x50 dnia 19.11 2015r

 

Oświetlenie to 4 razy 54w 2x sylvania 865 1x sylvania grolux 1x sylvania 830

( świece 6.30 godz )3godz sylvania 2x 865 potem 2godz sylvania 830 i grolux potem 1.5godz 2x sylvania 865

 

Filter eheim 2075

 

Butla Co2 - od wczoraj

 

Podłoże to 5l substrate II + 5l aquabasis + kulki gliniano torfowe na to czarny żwirek

 

Roślinki jakie zasadziłem

 

Alternanthera reineckii Red

Ammania gracilis

Bacopa monnieri DROBNOLISTNA

Cladophora aegagropila

Echinodorus magdalensis

Eleocharis vivipara

Eleocharis acicularis

Hygrophila corymbosa STRICTA

Hygrophila polysperma

Limnophila Sessiliflora

Limnophila aromatica

Myriophyllum aquaticum

Rotala macrandra

 

Pytanie kiedy zacząć nawozić i jakie nawozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem test na potas i żelazo wykazało 0 więc podałem inne testy nie robiłem. Co do ilości to są wszystkie co podałem po 7 sadzonek nie które były z in vitro to jest ich więcej. Poźniej wyślę foto. Co do roślin widać że zaczynają rosnąć

post-19797-0-45285300-1449048429_thumb.jpg

post-19797-0-16007100-1449048485_thumb.jpg

Edytowane przez damian0221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mikro ostrożnie. Potas na pewno podawaj. NO3 i PO4 dobrze było by pomierzyć. Jeśli nie masz/nie zamierzasz mieć testów to ostrożnie. Wypadało by wiedzieć jakie podmianki robić na start. Patrz na kondycję roślin, nie ma ich wiele, więc dużo nie potrzebują (na razie) ale jeśli wyzerujesz makro będziesz szybko mieć kłopoty.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO3 1 ppm jak podałeś to na granicy błędu. Może próbka się zabarwiła bo korzeń barwi. :) Przy takim świetle i CO2 powinieneś po pierwsze już nawozić, a po drugie bardzo tego pilnować. Przy tylu W/l najlepiej przejdź na EI.

 

Prosto opisane masz to tu: http://www.aqua-rebell.pl/rosliny/nieograniczony-wzrost-roslin.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie jest przerób około 2ppm NO3/dobę a mam mniej światła. Ja bym uzupełnił NO3 do poziomu około 10mg/l i sprawdził czy wszystko się zachowuje normalnie. Głównie ile czego substrat oddaje. Masz normalnie fosforu, marnie z azotem. Jeśli dobrze kojarzę to podłoże może mieć azot w formie amonowej, a baniak zalany niedawno. W momencie gdy filtr dojrzeje sytuacja się trochę zmieni, bierz to pod uwagę.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie świecę wszystkimi świetlówkami naeaz. O godz 15 zapalają się dwie sylvania 865 potem o godz 17 te dwie gasną a zapala się kolejne dwie sylvania grolux i 830 o godz 19 gasną i zapalją się te 2 pierwsze i palą do godz 21.

Tak wiec nie ma wcale dużo wat na ten litraż.

 

Co do no3 mam nawóz firmy easy life i na nim jest napisane 10ml na 500l podniesie stężenie o 2ppm.

Ile mam tego podawć dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny przystosowuję się do widma. Ale nie zajmuje im to 5 minut. Więc jak im robisz taką dyskotekę najpierw 865 a potem 850 i 830 to nie wiem czy to jest dla nich dobre. Nie możesz tak po prostu świecić jednym zestawem od początku do końca? Rośliny jak i ryby lubią stabilne warunki.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy life nitro w instrukcji jest napisane 10ml na 500l wody podnisie stężenie azotan o 2.0ppm a potasu o 1.3ppm.

 

Chyba że jeszcze mam suche sole do rozrobiania i to rozrobić

mam:

KNO3

MGSO4*7H2O

KH2PO4

POTAS

MANGAN

CHEALT FE8%

SYMFONIA ZŁOTA +K + FE

Edytowane przez damian0221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówiłem dobij do 10 mg/l i obserwuj, jeśli mam rację masz w akwa azot tylko w innej postaci której nie mierzysz. Jako że dojrzeć to prawdopodobnie nie zdążyło zaczniesz nawozić po czym bakterie przerobią to co już zostało uwolnione do wody z podłoża i nagle się okaże, że nawożenie trzeba korygować.

Potas proponuję dać tak żeby było 10-20.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...