Skocz do zawartości

Jaki rodzaj świetlówek do belki


Arnoldo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprosić Was o poradę jaką temperaturę barwową dobrać do akwarium roślinnego, do belki oświetleniowej 3x24W t5. Ponieważ jest tam możliwość zamontowania trzech świetlówek to można trochę pokombinować z barwą światła. W belce są świetlówki 10000k, jednak myślę, że to chyba zbyt zimne światło. Zastanawiałem się nad takim miksem. 1x6500k + 1x8500k + 1x10000k (czyli jedną zostawić z kompletu). Dobrze kombinuję, czy może coś byście zmienili?

 

Akwarium 80x35x40 (standard 112l)

10x neon innesa 10x neon czarny 7x bystrzyk barwny 6x otosek

pH ok 6,8 (CO2 stale podawane z butli, dlatego czasem może się wahnąć 6,7)

Gh ok 4 -3

Kh ok 2

NO3 ok 10 (do 15, jeżeli spóźnię się ze zmianą wody o 1 lub 2 dni)

 

Nazw roślin nie podaję, bo zwyczajnie się na nich nie znam (na nazwach, nie na roślinach)

Wygląda to póki co tak:

Roślinki do rozpoznania fachwych nazw przez fachowców.

post-22529-0-41732500-1448280411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj ze 3 x24 to istne solarium ( 0.64W/L ) mam taką beleczkę na 112 i  przy rozrośniętych roślinach w cale tak jasno nie jest, oczywiście Co2 z butli musowe  .

 

Ludzie  jadą ze zbiornikami roślinnymi przy oświetleniu 0.9-1,3W/L  to jest dopiero solarium:)

 

Co do doboru świetlówek  to  mam  10k +8500K +6500K ..ale to rozwiązanie średnio mi pasuje i przechodzę na 6500K+8500K +6500K

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką beleczkę na 112 i przy rozrośniętych roślinach w cale tak jasno nie jest

Nie jest jasno dla ryb, czy dla Ciebie? Jakby nie patrzeć jakaś to różnica jednak jest ;)

 

 

Ludzie jadą ze zbiornikami roślinnymi przy oświetleniu 0.9-1,3W/L to jest dopiero solarium:)

Tak, to ludzie dbający wyłącznie o rośliny. Bo na pewno nie o zwierzęta zamieszkujące takie zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo 10000K to słabe rozwiązanie. Polecałbym Ci opcję z tego topicu -> klik :)

 

PS. 3x24W to istne solarium, neony tak jasno nie lubią.

Wiem, że neony tak jasno nie lubią. Gdybym miał zbiornik w stylu BW to prawdopodobnie poprzestałbym na jednej świetlówce 24W. Ale uwierz mi, że przy obecnym oświetleniu 2x24W + 2x10W (ledowe halogeny) Wcale tak jasno, przy takiej dżungli jaka się rozrosła, w akwarium nie jest. W wielu miejscach panuje taki trochę półmrok. A chciałem zmienić na belkę oświetleniową, bo to zawsze więcej opcji doboru świetlówek. Poza tym Można by w końcu pozwolić nadwódkom "rozwinąć skrzydła".

Temat Sławka czytałem. Stąd też mój pomysł na zestaw z pierwszego postu. Chciałem się po prostu upewnić czy tak będzie optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...