Skocz do zawartości

Prefiltr narurowy - reaktor co2


Bioslasher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym zacząć podawać co2 swoim rośliną, ale mam dylemat jak podawać dwutlenek węgla ? Opcja która najbardziej mi odpowiada to doprowadzenie węża od Co2 do prefiltra narurowego, i podłączenie go w miejscu śruby odpowietrzającej.

 

Filtracja u mnie wygląda tak :

 

Rura zasysająca wodę z akwarium --> prefiltr narurowy 100 micronów --> pompa co ---> HW 303 bez wirnika służy jako pojemnik na media filtracyjne(ceramikę) ---> wylot do akwarium

 

Czytałem sporo na ten temat, ale głownie poruszane są tematy podłączenia co2 na wlot filtra bezpośrednio przed kubełkiem a ja mam trochę inną koncepcję.Większość osób nie poleca ponieważ można zadusić bakterie w filtrze, chodź widziałem kilka ciekawych linków do publikacji które twierdzą że bakterie nitryfikacyjne też potrzebują co2. Inne osoby nie polecają tej metody ponieważ można zapowietrzyć filtr i tym samym uszkodzić wirnik, akurat ten problem mnie nie dotyczy ponieważ gaz zostanie rozpuszczony w prefiltrze narurowym, a nawet jak by jakimś cudem przedostał się do kubełka to i tak on nie pracuje więc nic mi nie uszkodzi.

 

Więc stąd moje pytanie, czy nie będzie tragedią jak podłącze w ten sposób co2 ? Może ktoś stosuje już podobne rozwiązanie i mógłby się na ten temat wypowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że mam już węże  pod wymiar i musiałbym zamówić nowe. 

 

Planuję podłączyć CO2 pod ten prefiltr, tam też powinna się tworzyć ładna bańka CO2 i jest to przed wlotem do HW, co o tym sądzisz ? 

 

Załączam zdjęcie systemu filtracji. 

 

 

post-23185-0-26209600-1447353007_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się rozpuścić.

Bardziej bym się martwił umiejscowieniem pompy przed kubełkiem a nie za. One są raczej  konstruowane z myślą o pracy w podciśnieniu. Jak Ci się przytka wylot jakimś cudem to ciśnienie rozszczelni kubeł a pompa wypompuje wodę z akwa na dywan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem ,ale na wlocie mam filtr narurowy 100 micronów. Więc nic nie powinno mi się przytkać. Umiejscowiłem pompę przed filtrem ponieważ mogę ją w ten sposób łatwo zalać przy wymianie wkładu w filtrze narurowym, za pomocą pompki ręcznej w kubełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...