Skocz do zawartości

Podłoże w akwarium


emkate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zbiornik 54l o wymiarach 63x30x30.W akwarium mam filtr aquel fan1. Świece 12godzin dzienny. Oświetlenie to power glo 15W
Obsada 10 razbor klinowych, 5 otosów i 3 prętniki karłowate. Mam podłoże z bazaltu i właśnie chciałbym je wymienić na żwirek kwarcowy ponieważ czytałem opinie, że bazalt zmienia parametry wody a kwarcowy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bazalt w akwarium i nie wpływał na parametry wody, a trafił mi się piasek kwarcowy, który lekko mi wodę zatwardzał ;) Opierasz się wyłącznie na opiniach, czy badałeś wodę i niepokojąco zmieniła parametry? Jakieś ozdoby w akwarium są? Jakieś kamienie wapienne?

 

Jeśli chcesz zobaczyć czy podłoże wpływa na parametry wody to daj go trochę do wody destylowanej lub RO, zostaw na noc i zmierz parametry i wszystko się rozjaśni. 

 

Tylko w kwestii gustu to czarne podłoże bazaltowe prezentuje się wg mnie najlepiej ale wyklucza trzymanie ryb dennych i pielęgniczek. Najbardziej uniwersalnym i dobrze sprawdzającym się podłożem jest piasek, ale może też być drobny żwirek. Kwestia gustu.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy tej obsadzie bazalt to słabe rozwiązanie. Polecam piasek do piaskownic, fajnie się sprawdza jako podłoże. ;) Bazalt MOŻE, ale nie musi wpływać na parametry - zależy jaka jest jego zawartość. Bardziej tutaj wadzi mi np. tendencja do posiadania ostrych krawędzi, które nie będą delikatne dla pysków otosków, gdy te zejdą na dno.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację , chciałbym trochę Ph zbić jeszcze.

Edit [11/11/2015, godz. 21:39]

Sorry ph - 7,8

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edytowane przez Luna
6.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...