Jump to content

Podłoże w akwarium


 Share

Recommended Posts

Posiadam zbiornik 54l o wymiarach 63x30x30.W akwarium mam filtr aquel fan1. Świece 12godzin dzienny. Oświetlenie to power glo 15W
Obsada 10 razbor klinowych, 5 otosów i 3 prętniki karłowate. Mam podłoże z bazaltu i właśnie chciałbym je wymienić na żwirek kwarcowy ponieważ czytałem opinie, że bazalt zmienia parametry wody a kwarcowy nie .

Link to comment
Share on other sites

Miałem bazalt w akwarium i nie wpływał na parametry wody, a trafił mi się piasek kwarcowy, który lekko mi wodę zatwardzał ;) Opierasz się wyłącznie na opiniach, czy badałeś wodę i niepokojąco zmieniła parametry? Jakieś ozdoby w akwarium są? Jakieś kamienie wapienne?

 

Jeśli chcesz zobaczyć czy podłoże wpływa na parametry wody to daj go trochę do wody destylowanej lub RO, zostaw na noc i zmierz parametry i wszystko się rozjaśni. 

 

Tylko w kwestii gustu to czarne podłoże bazaltowe prezentuje się wg mnie najlepiej ale wyklucza trzymanie ryb dennych i pielęgniczek. Najbardziej uniwersalnym i dobrze sprawdzającym się podłożem jest piasek, ale może też być drobny żwirek. Kwestia gustu.

Edited by mrkojiro
Link to comment
Share on other sites

No to przy tej obsadzie bazalt to słabe rozwiązanie. Polecam piasek do piaskownic, fajnie się sprawdza jako podłoże. ;) Bazalt MOŻE, ale nie musi wpływać na parametry - zależy jaka jest jego zawartość. Bardziej tutaj wadzi mi np. tendencja do posiadania ostrych krawędzi, które nie będą delikatne dla pysków otosków, gdy te zejdą na dno.

Edited by Dhuz
Link to comment
Share on other sites

Może i masz rację , chciałbym trochę Ph zbić jeszcze.

Edit [11/11/2015, godz. 21:39]

Sorry ph - 7,8

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edited by Luna
6.2.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...