Jump to content

Czy ta szafka wytrzyma?


sumeek
 Share

Recommended Posts

Witam. Postanowiłem zwiększyć litraż akwarium z 126l na 300l. Akwarium już zamówione, szafka kupiona lecz po zaczerpnięciu opinii innych chcialbym ją nieco wzmocnić. Jakie są wasze propozycje na wzmocnienie? Na pewno chciałbym przedłużyć wzmocnienie blatu (drugie zdjęcie), usztywnić "plecy" grubszym drewnem i na sam spód zamiast nóżek, poukładać grube deski i na nich położyć szafkę wraz z akwarium.

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tej szafki. Szafka bardzo masywna, ciężka. O ile się nie mylę jest z BRW seria Syriusz.

post-23362-0-21661700-1446122301_thumb.jpg

post-23362-0-62071100-1446122309_thumb.jpg

post-23362-0-65759700-1446122315_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trudna sprawa z tą szafką.. Kupowałeś ją specjalnie pod to akwarium? Koniecznie trzeba usunąć nóżki, tylna ścianka powinna być w całości z płyty 18mm no i przez środek na całej wysokości pionowa przegroda, również z płyty 18mm lub nawet grubszej dla pewności. Zarówno plusem jak i minusem jest wysokość tej szafki. Plusem dlatego że siła szybko się rozłoży na dno i pionowe ścianki nie będą tak obciążone, a minusem dlatego, że obsługa i podziwianie akwarium na takiej wysokości może być co najmniej średnim pomysłem. 

 

Edit: tak sobie myślę, że środkowa przegroda jednak grubsza niż 18mm bo to jednak jedyne wzmocnienie tutaj a akwarium zapewne o długości aż 120cm. Można dołożyć po 18mm dodatkowo "pogrubiając" boczne ścianki i faktycznie dobrym pomysłem będzie dołożenie dodatkowego blatu. Lepiej dmuchać na zimne, bo to jednak jakieś 400kg.

Edited by mrkojiro
Link to comment
Share on other sites

Ja na meblu z brw bałbym się kwiatek postawić, a co dopiero akwarium...

Z jakiego powodu nie masz jak wzmocnić tyłu? Dwie formatki z płyty do wstawienia pomiędzy boki a środek, wkręciki (tak, straci trochę uroku ta szafka ale wkręt to wkręt).

Ta środkowa podpórka lepiej jakby była na całą głębokość szafki, inaczej przód się ugnie.

Podłogę masz wypoziomowaną, że chcesz jakieś deski podkładać? Bo jak nie to dobrze jakieś nóżki z regulacją zastosować.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co cię  skłoniło do zakupu takiej szafki pod akwa  o ile się nie mylę  to ten mebel kosztuj ok400zl  a pod akwa w takim stanie się nie nadaje .Aby ją wzmocnić to kolejne koszta i zniszczenie mebla .jak szafkę kupiłeś niedawno to  postaraj się ją oddać i kup normalną  szafkę akwarystyczną  z grubej płyty i pełnymi plecami  koszt 280-350zl

 

edit : http://brw.meblobranie.pl/szafka-rtv-xrtv2s412-syriusz.html

Edited by raiders
Link to comment
Share on other sites

.jak szafkę kupiłeś niedawno to  postaraj się ją oddać i kup normalną  szafkę akwarystyczną  z grubej płyty i pełnymi plecami  koszt 280-350zl

 

edit : http://brw.meblobranie.pl/szafka-rtv-xrtv2s412-syriusz.html

 

To chyba najlepsze wyjście, pod akwarium robiłam szafkę na zamówienie, dostosowaną dokładnie tak, jak potrzebowałam i kosztowała mnie 400 zł. Szafka "typowa", to jeszcze niższa cena, a gwarancja, że akwarium ustoi.

Inna sprawa, że lata temu miałam akwarium an zwykłych LACKach z ikei, wiszących na ścianie, wzmocnionych tylko metalowymi kątownikami i też dawało radę (240l), więc może nie jest całkiem konieczne tak się martwić... Jednak jeśli masz możliwość, zwrócić tę szafkę - nie wahałabym się.

Link to comment
Share on other sites

Szafka ma wysokość 44cm z nóżkami, czyli jakieś 38cm bez nóżek. Naprawdę kiepsko. Myślę, że 55cm wysokości byłoby rozsądnie. Póki nie zniszczyłeś mebla i masz możliwość go oddać (lub wykorzystać do innych celów) to zrób to, tak jak radzą przedmówcy. Szafka diy z płyt meblowych 18mm nie powinna przekroczyć 200zł. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...