Skocz do zawartości

Pomoc przy obsadzie 200l


Namko69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post, przepraszam za ewentualne błędy.

 

Potrzebuję pomocy przy dopełnieniu obsady w akwarium 200l profil

Akwarium stoi od grudnia 2014r. Jest bez nawozów ( jedynie CO2 w płynie raz w tyg. podaje dla roślin ) po za tym zero chemii.

 

Parametry zbiornika

rozmiar - 100x40x50 (100x40 dno, profil

filtr - JBL e901 - media: ( pierwszy myślnik górny pojemnik, im niżej tym niżej w filtrze )

                              - wata + woreczek zeolitu, boki sporo waty

                              - wata + woreczek zeolitu

                              - plastikowe kule

                              - biobale standardowo dodawane do filtra ( białe kulki wielkości 2-3cm )

oświetlenie 2xt8 30W - przód Hagen Aqua Glo, tył Hagen Sun Glo - godz świecenia. 6,30-9,30  17,00-21,00 poniedziałek-piątek,  7,30-10,30 17,00-21,00 sobota-niedziela. Gdy świeciłem więcej                miałem sporo glonów

grzałka 250w

napowietrzacz do 200l + kostka lipowa

dno - piasek 2-4mm czarny + kulki nawozu dla roślin

Rośliny

      -vallisneria gigantea

      -Anubias gigantea x 2

      -roślina podobna do kabomba niestety nie znam nazwy

temp 24stopnie

25-30kg kamienia - łupka

2 korzenie 

parametry wody ( zozolek Ph, GH-KH, JBL NO4 )

    PH - 7,2 

    GH- 18

    KH - 4

    NO4 poniżej 0,1

podmiany raz na tydzień-dwa około 30-35l wody odstanej 2dni

 

Obsada w akwarium:

4x kosiarka właściwa

3x bocja modesta

1x zbrojnik niebieski samiczka, 1x zbrojnik gibiceps, 1x plectostomus - zbrojniki dobrze sie dogadują nie ma problemów w walkami miedzy nimi.

1x mułojad

 

Pytanie brzmi:

Jakie ryby ławicowe mógłbym do tego zbiornika wpuścić i ew w jakich ilościach ( interesują mnie jedna lub dwie ławicy + ew jakaś jedna, dwie ryby większe ( skalary odpadają niezbyt mi się podobają, tak samo prętniki i guraminy ) Miałem parke pielęgnic zeber ale zbyt mocno rozwalają akwarium dlatego oddaje do kolegi do 144l je.

Proszę o wyrozumiałość przy opierdzielaniu mnie. Dziękuję :)

Edytowane przez Namko69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu tak właściwie odpowiedzieć? :/ Widać, że nie czytałeś podstawowych informacji o rybach, które masz, a jeszcze chcesz dokładać. Nie można doradzać dokładania obsady do akwarium, które już jest przerybione, w dodatku zwierzętami, dla których jest zbyt małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibicepsa i plecto oddałem dziś. Myślę o jednym wielkościowo podobnym zbrojniku do niebieskiego tylko odmiennej kolorystyce. Modesty wszędzie piszą akwarium 100cm, Kosiarki ludzie polecają do 200l wszak nie mam ich zbyt wiele. Dziękuje mimo wszystko za jakikolwiek odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 litrów 200 litrom nierówne. Twoje jest wysokie, nie obszerne. Zbiornik poniżej 120cm dla kosiarek to pomyłka. To aktywne ryby, potrzebujące miejsca do pływania. Co do bocji... ktokolwiek doradza zbiornik 100cm dla ryby osiągającej 25cm, ma nierówno pod sufitem. Mułojady na żwirku 2+mm i w 100cm zbiorniku to też słaby pomysł. No, ale to wszystko można przeczytać na stronach z opisami opieki nad rybami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stanęło na tą chwilę z obsadą akwarium na:

 

Zbrojnik niebieski - samiczka

mułojad którego ciężko mi jest znaleźć w 30kg żwirku.

 

Za oddane ryby mam możliwość dostania młodziutkiego zbrojnika l104 i pare otosków. Do tego bym dokupił kiryski jakaś jasna odmiana typu panda. Jedną ławicę ryb i ew 1/2 ciut większe rybki na pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...