Skocz do zawartości

czarny meszek


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni na kilku roślinkach pojawił sie czarny meszek,najwięcej jest go na brzegach liści.Zastosowałam Tetra - Środek przeciw glonom w formie tabletek ,czy jest ,nadzieja że to coś pomoże?Czy jest jeszcze jakiś sposób na pozbycie sie tego cholerstwa,czy trzeba będzie usunąc roślinki?A może spróbowac z zaciemnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytko może po prostu ogranicz dostęp słoneczka do akwa, ????

jakie masz oświetlenie jarzeniówkę ??? ile W ???

Nie zawsze a nawet bardzo rzadko światło jest przyczyną "glonów" Edyta dodaj zdjęcia. Po podaniu chemii może się poprawi.

Roślin nie wyrzucaj po ostu wyjmij i je umyj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytko może po prostu ogranicz dostęp słoneczka do akwa, ????

jakie masz oświetlenie jarzeniówkę ??? ile W ???

Jarzeniówki 2x 18,czytałam że pomocny może być napar z zielonej herbaty,lu wymoczenie roslinek w roztworze z kwasku cytrynowego.Czy ktos słyszał o takich sposobach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic na temat usuwania tych glonów za pomocą kwasku cytrynowego, ale na pewno pomoże to tylko usunąć te glony, a po kilku dniach znowu się pojawią - trzeba usunąć przyczynę.

Masz testy na azotany? Możliwe że masz ich za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że po kilku dniach od wymoczenia roślinek w roztworze z cytryny ,wszystko wróciło do normy,roślinki wyglądają dużo lepiej,nic im ani rybkom nie zaszkodziło.Polecam w razie potrzeby użyć 4 cytryny na 2 litry wody,zanurzyć roślinki w misce z tym roztworem na ok 5 minut,potem dokładnie opłukać pod bierzącą wodą ,a następnie moczyć w odstanej wodzie przez około pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...