Skocz do zawartości

oświetlenie LED do kostki 30x30x30


orthoptera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie bo nie wiem jakie oświetlenie dać do nowo zakładanego akwarium 30x30x30cm

-w palnie mam LAMPE AQUAEL LEDDY SMART 6W PLANT o świetle 8500 K

zastaniawiam się tez nad drugą praktycznie taką samą tylko

AQUAEL LEDDY SMART 6W Sunny 6500K

czy jedna lampka wystarczy czy najlepiej dac dwie i o jakim świetle?

w akwa mają być mchy jakis trawniczek małe rybki może jaka krewetka

Edytowane przez orthoptera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć w zbiorniku trawnik, to troszkę światełka się przyda, gdyż jak wiadomo im głębiej tym mniej światła dochodzi, a trawnik będzie zdecydowanie najgłębiej.
Reasumując nic złego nie powinno się dziać jeśli dasz obydwa proponowane przez Ciebie światełka, a roślinki powinny rosnąc dobre, lecz musisz pamiętać aby na samym początku nie zaświecić wszystkiego.
Jak piszesz będzie to nowy zbiornik więc zacznij od mniejszego światełka i po woli z czasem zacznij świecić dłużej i więcej. Odpalenie całego tego światła z pełną mocą od samego początku to gwarantowana klapa.

Teraz zastanów się czy warto kupować te dwa światełka od Aquael'a czy lepiej kupić jedną lampkę która połączy te dwie. Mając dwie lampki o różnych temperaturach barwowych po włączeniu obu część akwarium będzie "w innym kolorze" a część w innym. Polecam lampki od tego jegomościa: https://www.facebook.com/LedowaAkwarystyka. Są świetne i za cenę dwóch lampek Aquael'a zrobi Ci coś znacznie lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do gościa 2 w/w aquaely kosztowac mnie bedą max 140zł a on mi zaproponował lampke co prawda wtedy chciałem do troche większego bo 60cm cyt" Witam Nowy model Aurory60Exclusive 35W to koszt 650zł wersja normalna to koszt 500zł tak wygląda wersja Exclusive" wiec troche sporo zobaczymy co napisze na 30cm

z drugiej jednak strony chyba cieżko żeby lampka przy 30cm kostce oświetliła tylko jedną część ;)

https://www.youtube.com/watch?v=tSisc9iNGyA tu są dwie w/w lampki

Edytowane przez orthoptera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...