Skocz do zawartości

Oświetlenie do 200l


KooniiK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy, więc proszę o wyrozumiałość :)

Mam problem, ponieważ nie wiem czy opłaca mi się kupować dodatkowy zestaw oświetleniowy 2x30W (http://zoolight.pl/product-pol-1404--90cm-2x30W-Zestaw-oswietleniowy.html) do mojego akwarium 200l.

Obecne oświetlenie to 2x30W(wychodzi około 0,35W/L).

Dozuję CO2 z bimbrowni 0,5-1b/s (nie chce kupować butli).

Nawożę solami do słupa wody.

Jedyny problem jest z tym, że mam jałowe podłoże, sam żwir, korzenie roślin gniją i nie wyrastają nowe. Jednak w następnym tygodniu jak będę miał czas porobię kulki gliniano-torfowe i powkładam pod te najbardziej wymagające.

Czy przy tym podłożu opłaca mi się dokupować ten zestaw oświetlenia, czy roślinki będą lepiej rosły? (na początku chciałbym zamontować tylko jedną dodatkową świetlówkę, żeby od początku nie mieć problemów z glonami i dopiero z czasem dołożyć kolejną)

W załączniku zdjęcie akwarium.

 

post-23220-0-27381500-1442070876_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty w tym podłożu kulkę schowasz... ;)

 

Wymień ten żwir na coś drobniejszego (najlepiej piach), daj go trochę (ze 2 razy) więcej i powinno być ok.

Rośliny nie wyglądają na zagłodzone, więc z tym zwiększaniem oświetlenia bym się wstrzymał.

Anubiasy mógłbyś posadzić na korzeniu, one nie lubią zakopanego kłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie drugie tyle by nie zaszkodziło. Do tego piasek pozwoliłby Ci łatwo usuwać nadmiary odchodów ryb, a obsadę masz lubiącą tego naprodukować.

Światła bym nie dodawał, jak już pisałem, rośliny wybarwiają się już prawie od połowy wysokości akwa. Więcej światła może bardziej zaszkodzić jak pomóc.

Tylko poukładaj trochę sprzęt (nie jest za ładny aby tak go eksponować), bąbelki z filtrów też zbędne (dodatkowo wytrącają Ci z wody dwutlenek który podajesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...