Skocz do zawartości

Obsada 215l - 100x40x63 - start


Bioslasher
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy użytkownikiem na forum, akwarystyką zajmowałem się w latach 90. Wtedy była to zupełnie inna epoka. Planuję start akwarium 215L 100x40x63, bardzo bym prosił o opinie odnoście obsady ilościowej oraz gatunkowej :

 

Neon czerwony - 35 sztuk
Danio czerwone - 10 sztuk
Pseudacanthicus cf. leopardus L114 - 2 sztuki
Pielęgniczka Ramireza -  1 parka
Glonojad syjamski - 4 sztuk
Kosiarka - 4 sztuki
Kiryśnik ciemnoplamy - 4 sztuki
Krewetki filtrujące - 4 sztuki

 

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo, za duże.

Kiryśniki w 100cm będą się cisnąć. Zwłaszcza w tej ilości i towarzystwie kosiarek oraz glonojada syjamskiego.
Pseudacanthicusy w tym akwarium nie mają totalnie sensu. To są zdecydowanie za duże ryby.

Danio czerwone- nie dość, że ryba genetycznie modyfikowana (z tego powodu nie należy ich kupować i napędzać rynek), to ma inne wymagania odnośnie parametrów wody do chociażby ramirez czy neonów czerwonych. To są ryby zimnowodne.

To samo Krewetki.

Ogólnie obsada dobrana pod kątem "co mnie sie podoba", a nie pod kątem charakteru, wielkości i wymagań danych gatunków.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wasze sugestie, poniżej parametry wody :

 

PH - 7 

GH -16 

KH - 15 
NO2 - 0 
NO3 -10

 

Też się zastanawiałem nad Danio, i nie jest to mój wybór ale żonie się podobały :) Druga opcja to tęczanka neonowa(4 sztuki) zamiast tych Danio.

 

A jak proponujecie dobrać obsadę sprzątaczy ? Może usunąć kiriśniki, zostawić tylko kosiarki i glonojady syjamskie ? 

 

Pseudacanthicus nie będzie miał racji bytu, chociaż jeden ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...