Skocz do zawartości

Problem z narybkiem


nutka616
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam narybek gupika, który ma około 2 tygodnie. Wszystko było w porządku i ryby rosły, aż nagle od 3 dni zaczynają umierać :/ wygląda to jakby sklejała im się płetwa ogonowa ( nie faluje normalnie tylko wygląda jak nitka lub szpic na końcu ogona i czasem ma kolor żółty lub lekko brązowy )  ryby zaczynają wolniej pływać, następnie pozostają bez ruchu na powierzchni wody, gdy je dotknę zaczynają machać bocznymi płetwami, ale ostatecznie i tak pływają brzuchem do góry i opadają na dno :/ 

Są oddzielone od dorosłych ryb, nie pierwszy raz mam narybek i nie spotkałam się nigdy z czymś takim...

Proszę o pomoc co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość akwarium?

Filtracja?

Podmiany wody?

 

Nie są w głównym akwa tylko oddzielone od dorosłych w małym zbiorniku. Nic nie wskazuje na to, że są chore, woda jest przejrzysta, pływają normalnie są bardzo ruchliwe, a to z płetwa dzieje się nagle i wtedy od razu widać, że z daną rybka jest coś nie tak i odstaje od pozostałych...

 

Czy to możliwe, że to jakaś wada genetyczna ? bo gdy samica je urodziła od razu było pare takich, które już nie żyły, były jakby źle wykształcone. Gdy wzięłam ją z zoologicznego była już w ciąży i urodziła po około tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz pytań, czy celowo unikasz odpowiedzi?

 

"Sklejanie się" płetw widziałem tylko w przypadku młodych gupików przebywających w przerybionych, przekarmionych, nie filtrowanych, lub zaniedbanych w kwestii podmian wody akwariach. Stąd pytania. Nie podajesz żadnych informacji o warunkach, w jakich trzymasz te ryby - równie dobrze mógłbym wróżyć z fusów co Twoim rybom dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz pytań, czy celowo unikasz odpowiedzi?

 

"Sklejanie się" płetw widziałem tylko w przypadku młodych gupików przebywających w przerybionych, przekarmionych, nie filtrowanych, lub zaniedbanych w kwestii podmian wody akwariach. Stąd pytania. Nie podajesz żadnych informacji o warunkach, w jakich trzymasz te ryby - równie dobrze mógłbym wróżyć z fusów co Twoim rybom dolega.

 

Napisałam że woda jest dobra,... taką samą mają dorosłe ryby i nic im nie dolega... podmieniam wodę raz w tygodniu i jest czysta

Jaki filtr chcesz włożyć do małego zbiornika na narybek... ? rozumiem ze lepiej przenieść je do głównego akwa z filtrem i włożyć je do kotnika, który ma mniejszy litraż, tak ?

 

I nie musisz od razu atakować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...