Skocz do zawartości

Pokrywa Aquael LED 6W co wybrać


Daniel1993
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję pokrywy do akwarium 60x30x40 z nastawieniem bardziej na ryby ale rośliny też będą raczej z tych mniej wymagających. Znalazłem właściwie dwie opcje pierwsza to pokrywa Aquael z oświetleniem LED 6W a druga to pokrywa Wromak ze świetlówką 15W. Z doświadczenia wiem ,że w pokrywach zawsze jest za mało tego światła i chciałbym już na początku dołożyć trochę. Myślałem o zakupie pokrywy Aquaela + dodatkowy modół LEDDY TUBE SUNNY 6W LED który jakoś zamontuję w środku. Przerabiałem dużo większą pokrywę Wromaka i wydaje mi się tak po zdjęciach które widziałem ,że w środku może być zbyt ciasno na dodatkową świetlówkę i oczywiście koszt też wiadomo wydaje się być większy ,bo potrzebny jest statecznik. Które rozwiązanie będzie lepsze ? Ma ktoś styczność z produktem Aquaela ? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to nie napisałeś nawet co chcesz osiągnąć w tym akwarium.

To czy światła w standardowych pokrywach jest za mało to pojęcie względne - na BW to nawet zazwyczaj za dużo go jest.

W takim akwarium dwa moduły 6W to szału raczej nie zrobią (na trawnik raczej bym nie liczył, przy wysokości akwa 30cm to jeszcze coś tam do dna dociera, przy 40cm może być mało).

Dobrze byłoby obejrzeć w jakimś sklepie taką pokrywę, zobaczyć czy jest możliwość zamontowania jakiejś "belki" w sposób nie wpływający na estetykę z zewnątrz - aquael nie przewiduje mocowań do tych modułów (ma mocowałem na uchwyty do świetlówek T8 przykręconych do kątownika, foto znajdziesz w moim temacie ze 112). Może rozwiązaniem będzie kupno używanej pokrywy wromaka (z uszkodzonym oświetleniem) i zamontowanie tych ledów na tym tunelu pod pokrywą? Taki pomysł do rozważenia. Czasami lepiej się dwa razy zastanowić niż raz przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nastawione będzie na ryby żyworodne tj głównie molinezje czarne. Rośliny raczej z tych łatwych w hodowli np. kryptokoryna, bacopa monnieri, orzech, jakaś żabienica. Z doświadczenia wiem ,że przy standardowym oświetleniu z pokryw wromaka lub innych tanich światła jest zbyt mało nawet dla tych roślin ja raczej preferuję 0,4w /l standardowej świetlówki i chyba jednak przy nich zostanę czyli kupię standardową pokrywę wromaka za 90 zł i przerobię ją tak jak przerobiłem pokrywę do mojego 240l akwarium. Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...