Jump to content

Deszczówka w akwarium

BaniakMaster
 Share

Recommended Posts

Weź pod uwagę, że deszczówka (kwaśne deszcze, bo tak to rozumiem) to związki metali ciężkich i gazów cieplarnianych, więc dla ryb było by zabójcze. Z resztą dla każdego kwaśne deszcze nie są zdrowe... 

Edited by TLB

No to napiszę tak: temat bardzo rozległy... część napiszę, że skoro mieszkasz pod miastem to ok, bo będzie "czysta woda", część ludzi/akwarystów (w tym ja) raczej bym tego nie robił, ponieważ dajmy na to, że chmury deszczowe formują się nad miastem wraz z w/w prze mnie metalami i gazami, prądy powietrzne przenoszą owe chmury pod miasto gdzie występuje opad. Reasumując ja osobiście bym nie lal do akwa deszczówki, sam napisałeś, że

w celu obniżenia pH?
...hmmm...coś tym jest.

Krótka odpowiedź: Nie.

Dłuższa odpowiedź: Obniżanie pH samą deszczówką/RO jest niepraktyczne, bo pH nie obniża się liniowo, jak np. GH. Do tego nie wiesz, co ta deszczówka w sobie będzie zawierać, nawet gdybyś zbierał ją bez przepływu przez rynny do idealnie czystych kubełków. To, co spadnie z chmury powędruje do Twojego akwarium. Jesli chcesz obniżać pH, wyposaż swój filtr w torf, lub zakwaszaj stopniowo roztworem kwasu solnego.