Skocz do zawartości

Jakie ryby do neonów czerwonych?


michalk88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za podpowiedzi. Pewno za małe, ale mam dwa filtry, jeden eheima zewnętrzny (model 2211) i jeden wewnątrz akwarium. Woda filtrowana jest przez torf. Długość zbiornika 60 cm. Nawet udało mi się rozmnożyć neony czerwone (te które mam to właśnie z własnej hodowli). Jakby miał ktoś jeszcze jakieś propozycje to będę wdzięczny:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero dokładnie przeczytałem.

Znawca nie jestem ale czerwone neony nie pływają w czarnych wodach . Pomyliłeś się z innesa .

Neony czerwone to min

zwinnik blehera jak pisałem habrasusy simulans .

Resztę ryb mam na pc

Co do wymagań to Krzysiek ma rację

prawde powiedziawszy twój zbiornik nadał by się dla danio perłowe czy endlera , bojownika, danio erythromicron i jeszcze paru innych gatunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak pisałem habrasusy simulans .
Co to jest za ryba? Czy może dwie ryby.

Corydoras habrasus Kirysek malutki.

Paracheirodon simulans Neon błękitny.

 

Dla pierwszych potrzebny jest piach jako podłoże. Drugie ( neon błękitny ) co prawda nadają się do ciemnych wód, ale nie w tym akwarium co ma autor tematu. Dlatego że to akwarium już dla samych neonów czerwonych jest trochę przymaławe, a dodanie drugiego gatunku ławicowego tylko pogorszy sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli po polsku kirysek malutki:)

A jeszcze kwestia tych neonów, czy aby na pewno BW to bardziej inessy niż czerwone? Zawsze mi się wydawało że neon czerwony jest typowym gatunkiem z BW, A co do inessy, chyba u mnie być nie mogą, mieszkam w bloku na przedostatnim piętrze, i tak jak teraz w te upały walczę, żeby woda nie przekraczała 28 st. :( Chyba za ciepło na nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...