Skocz do zawartości

Jakie rybki do mini raczków CPO


Bazylia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam skromne akwarium 40l mam w nim 2 pomarańczowe raczki CPO. Dopiero wypracowuje jak je karmić, więc niestety po korzeniu i  na roślinkach wałęsa się trochę farfocli z niezjedzonego jedzenia dla skorupiaków.

 

Widząc je jak sobie szczęśliwie i bezstresowo hasają po dnie wolałabym żeby były to jedyne zwierzątka "denne". 

 

Chcę jeszcze dokupić jakieś mini rybki np. razbory galaxy i mam pytanko czy te rybki są wybredne i w jakim zakresie akwarium pływają najchętniej?

Czy będą w stanie oczyścić te trudno dostępne dla raków miejsca i nie będą ich podgryzać?

 

Ewentualnie proszę o radę, jakie jeszcze rybki mogę wziąć pod uwagę?

 

PS. tak wiem, że to właściciel powinien dbać o czystość w akwarium, ale jednak dobrze mieć jakieś wsparcie techniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40x25x40 więc jest dość hmmm kwadratowe dlatego chciałabym jakieś rybki, które wypełnią górną przestrzeń. Te raczki są dość terytorialne z tego co widzę i w sklepie tłukły się z krewetkami.

Wyglądało to komicznie, ale trochę się boje, że zabraknie im własnego kąta. Może dokupię jeszcze jakiś kokos.  

 

Ph niestety nie znam, ale akwarium starałam się urządzić w sposób najbardziej naturalny tzn korzonki, suche liście dębu i raczki dobrze się w nim czują.

Żadnej glonollozy jak dotąd nie odnotowałam.

Edytowane przez Bazylia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez parametrów ciężko będzie ruszyć - ale załóżmy, że wodę masz "polską", czyli twardawą i z wyższym pH. Krewetki, gdy mają dość miejsca do schowania się/odpłynięcia, nie powinny w teorii mieć problemów z rakami, ale to wszystko zależy od wystroju i temperamentu raków. :P Myślałaś o drobniczkach lub drobnotkach?  To dość tolerancyjne ryby i nie powinny rakom nic zrobić. Co prawda drobniczki czasem polują grupowo na malutkie skorupiaki, ale to raczej problem z krewetkami, nie rakami. Oprócz tego... samce endlerów, jako jedna z opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według info na stronie wodociągów wodę mamy miekką 70 - 130 CaCO3mg/l. 

Drobniczki sprawdzę chociaż z nazwy nie kojarzę żeby gdzieś były dostępne :/  Jeszcze mam jeden sklep w okolicy do obczajenia i może przy okazji kupie jakiś test pH. Dzięki za odpowiedź.

 

A raczki to małe zadziory nawet się mojego palucha nie boją :P Niby takie małe robale, a są niesamowicie fajne do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na ławicy mikro razborek plamistych, a do oczyszczania zestaw 2 ślimaki + odmulacz :cool:  Krewcie sobie daruje co by zbyt gęsto się nie zrobiło.

 

Czasem jak jakaś ciekawska rybka za blisko podpłynie to ją raczek nastraszy, ale jest spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to idealne połączenie i parametry może nie są podręcznikowe wprost z jeziora Patzcuaro i sprawdzone przez panią od chemii, ale podejrzewam, że od jajka do mojego akwarium nigdy takich nie zaznały. 

 

Parametry są w miarę wyrównane dla jednych jak i drugich. Oczywiście zaraz będzie, że się wymądrzam i nie zależy mi na zwierzętach, ale na prawdę przekopałam na necie masę różnych opinii i wahania warunków w jakich ludzie trzymają zarówno razbory jak i cpo są dość znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...