Skocz do zawartości

[49l] Ameryka Płd.


ann9393
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biorąc pod uwagę wielkość tego akwarium to nadaje się ono dla wymienionych przez Ciebie ryb tylko dla bystrzyka amandy. Zamiast otosków możesz pomyśleć o któryś z najmniejszych gatunków kirysków jak np: kirysek pigmej.

http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/otosek-przyujsciowy-ryba-otoski/

Sugerowałam się głównie tą stroną wg. której otosek spełnia wymagania tej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę więc trzy opcje:

- Bystrzyki Amandy i akwarium 40x30x30 (może tak jak pisał splend dodam kiryski pigmejki jako ekipę czyszczącą)

- Otoski x5, para ramirezy, bystrzyki amandy x 10 w akwarium 60x30x30 cm.

- Otoski x 5, para ramirezy, neonki zielone x 10 w akwarium 60x30x30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmarc ma rację, większe akwarium daje większe możliwości i łatwiej takie akwarium stabilniej utrzymać.

 

Dodam jeszcze że dla ryb dennych podłoże powinno być piaszczyste.

Rozumiem jednak muszę rozważyć jeszcze czy mogę sobie pozwolić na większe akwarium. Czyli dla otosków też musi być piaszczyste czy tylko dla kirysków?

Jeszczę mam jedną wątpliwość, Wcześniej napisałeś że ramirezki wolą cieplejszą wodę od neonków. Te dolne granice mają podobne: 20-26 c (neony), 24-30c(ramirezy). Czy nie dałoby się pójść na kompromis i ustawić 25c? Czy lepiej jednak rybkom zapewniać jak najcieplejszą wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te górne granice temperatur na ogół dotyczą okresów rozrodczych u ryb. Jak wiadomo w wielu przypadkach rybom które maja przystąpić do tarła podnosi się temperaturę. Natomiast należy pamiętać że ryby przebywające przez cały czas w skrajnie wysokich dla siebie temperaturach zazwyczaj żyją krócej. Neony innesa to ryby subtropikalne dla których optymalna temperatura to 21 -23*C. Ramirezki wolą wodę cieplejszą od 24*C. Za to wspomniane przeze mnie wcześniej pielęgniczki borelli tolerują te same parametry wody i ten sam zakres temperatur co neony innesa.

 

Co do piachu to daje on znacznie większe możliwości co do dobrania obsady. Oprócz ryb dennych piachu potrzebują również i pielęgnice.

 

Do piachu w akwarium pod korzenie roślin możesz dać kulki gliniano - torfowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te górne granice temperatur na ogół dotyczą okresów rozrodczych u ryb. Jak wiadomo w wielu przypadkach rybom które maja przystąpić do tarła podnosi się temperaturę. Natomiast należy pamiętać że ryby przebywające przez cały czas w skrajnie wysokich dla siebie temperaturach zazwyczaj żyją krócej. Neony innesa to ryby subtropikalne dla których optymalna temperatura to 21 -23*C. Ramirezki wolą wodę cieplejszą od 24*C. Za to wspomniane przeze mnie wcześniej pielęgniczki borelli tolerują te same parametry wody i ten sam zakres temperatur co neony innesa.

 

Co do piachu to daje on znacznie większe możliwości co do dobrania obsady. Oprócz ryb dennych piachu potrzebują również i pielęgnice.

 

Do piachu w akwarium pod korzenie roślin możesz dać kulki gliniano - torfowe.

Czyli sam piach plus kulki gliniano torfowe wystarczy w podłożu? Wiec jakbym wsypała sam drobny czarny substrat to by mogło pielęgnicom nie odpowiadać? Podobają mi się czarne substraty. :)

Edytowane przez ann9393
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup akwarium 60cm i będzie na pewno lepsze. Jak masz miejsce to nawet 80cm byłoby dobre a cena w sumie nie będzie wyższa. Ja akwaria kupuję na olx w dobrym stanie za niewielkie pieniądze (450l za 400zl z pokrywą ). Więc decyzja należy do Ciebie. Im większe tym ciekawsze ryby można trzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...