Skocz do zawartości

akwarium low tech - pytanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...jestem na etapie stawiania low tech ' a i nurtują mnie 2 pytania na tą chwile. 

 

1. Posiadam filtr eheim 2073 w którym można zamieścić różne media.....zatem co polecacie by low tech fajnie hulał....wiem ze nie zalecają filtracji biologicznej do owego akwarium...ale ja się pytam dlaczego?? Przecież to jest jeden ten sam system...i składniki rozłożone w akwarium czy w filtrze i tak trafiają do wody...poza tym filtracja biologiczna i tak sama się zrobi w filtrze mimo braku wkładu wcześniej czy później. Chyba ze się mylę proszę o sprostowanie. .. 

 

2. Jestem na zakupie oświetlenia do owego akwarium i podoba mi się iquatics 

W dwóch rozmiarach 

oto dane: 

3FT+ - 6 x 39w T5 - 1000mm (l) x 73mm (h) x 382mm (w) 

4FT- 6 x 54w T5 - 1200mm (l) x 73mm (h) x 382mm (w) 

 

a więcej tutaj w linku http://www.iquaticsonline...ng-pendant.html 

 

Lampa ma sekwencje włączenia świetlówek w podziale 2 i 4. Co może dać nam możliwości święcenia 2, 4 lub 6 w jednym czasie co idealnie może ukształtować porę dnia. Zatem me pytanie...czy i która z powyższych ł 

Lamp jest w porządku do mojego akwa... nie za mocna ...nie za slaba...tylko proszę nie pisać że droga. ..że można inaczej....mogę ją mieć za 400zl  świetlówki oczywiście tej samej firmy. 

 

Dane Akwarium: 120 × 40 × 50 low tech 

Miejsce od wschodu....słońca brak tylko ranek doświetla pokój 

Lampa będzie ok 10 cm nad lustrem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

 

1. Posiadam filtr eheim 2073 w którym można zamieścić różne media.....zatem co polecacie by low tech fajnie hulał....wiem ze nie zalecają filtracji biologicznej do owego akwarium...ale ja się pytam dlaczego?? Przecież to jest jeden ten sam system...i składniki rozłożone w akwarium czy w filtrze i tak trafiają do wody...poza tym filtracja biologiczna i tak sama się zrobi w filtrze mimo braku wkładu wcześniej czy później. Chyba ze się mylę proszę o sprostowanie. ..

Chyba coś źle przeczytałeś ;) Nie mówi się, że filtracja biologiczna jest zła czy niezalecana, a raczej chodzi o to że w typowym LT filtracja biologiczna nie jest konieczna, bo duża ilość roślin + podłoże przy małej obsadzie rybnej pełnią tę funkcję w wystarczającym stopniu.

Jako media zazwyczaj najlepsza jest ceramika wszelkiego typu + jakieś gąbki (czy to w środku filtra czy jako prefiltr na wlocie) jako filtracja mechaniczna.

 

 

 

2. Jestem na zakupie oświetlenia do owego akwarium i podoba mi się iquatics W dwóch rozmiarach oto dane: 3FT+ - 6 x 39w T5 - 1000mm (l) x 73mm (h) x 382mm (w) 4FT- 6 x 54w T5 - 1200mm (l) x 73mm (h) x 382mm (w)

I Ty chcesz tyle W światła zaserwować do 240L akwarium?? To chcesz HT czt LT w końcu? :P

W LT nie przekracza się 0.5W/L, zwykle jest to 0.3 lub 0.4 nawet, nie wiem więc czemu chcesz kupić te lampy i świecić ok 1W/L lub więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić....nie ze chce :)

Przypominam że lampa ma opcje święcenia 2 lub 4 lub 6 naraz świetlówek ...a to jest jej najsłabsza wersja 2FT- 6 x 24w T5 - 600mm (l) x 73mm (h) x 382mm (w) czyli 2x 24W to nawet zamalo 4x 24W to w sam raz. .6 x 24W to już za duzo ale można wsadzić różne świetlówki i np niebieskie co też daje możliwość kombinacji....zastanawiam się się tylko czy długość 60 cm tej lampy da odpowiednie doświetlanie do całego akwarium czy dobrze jak będą strefy nieco ciemniejsze.

 

Co do pytania 1 ten filtr ma 4 Kubly na media i w jednym gąbka gęsta i gąbka poza kublami mniej zagęszczona. To powiadasz ze 4 Kubly ceramiką zasypac???

Edytowane przez sivvusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do pytania 1 ten filtr ma 4 Kubly na media i w jednym gąbka gęsta i gąbka poza kublami mniej zagęszczona. To powiadasz ze 4 Kubly ceramiką zasypac???

Ja bym zostawił gąbkę na wlocie (gęstą, którą częściej będziesz czyścił bez konieczności otwierania kubła), w jednym koszyku jeszcze z jedną gąbkę (już nie tak gęstą, żeby się nie zapychała za często) a całą resztę wypełnił ceramiką.

 

 

zastanawiam się się tylko czy długość 60 cm tej lampy da odpowiednie doświetlanie do całego akwarium czy dobrze jak będą strefy nieco ciemniejsze.

No przy akwa 120 jak dasz lampę 60 to na pewno boki będą zacienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...