Skocz do zawartości

Samica Mieczyka Poród


ANNAJACEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trudno stwierdzić ile czasu jeszcze zostało. Mieczyki wydaja na świat młode co 4 - 6 tygodni. Czasami się zdarza że samica która ma rodzić pływa nerwowo w górę i w dól przy szybie w rogu akwarium.

 

I czym ewentualnie można przyspieszyć ten proces ?
Tylko po co. Natomiast zestresowana samica po przeniesieniu do kotnika może opóźnić wydanie młodych na świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że nie chcę jwj trzymać w akwa 20l służącym jako kotnik.

 

E: 07-06-2015 14:32

Czy to zaawansowane stadium ciąży?

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /ahr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić ile zostało jeszcze do " porodu ", jest to uwarunkowane od wielu czynników.

Co można podpowiedzieć to:

1. Niektórzy hodowcy zalecają przenoszenie ciężarnych samic do kotnika nawet dwa tygodnie przed planowanym porodem co ma na celu zmniejszenie u samicy stresu okołoporodowego, a co za tym idzie możliwości ronienia zarodków.

2. Woda w kotniku powinna mieć te same parametry co w akwarium w którym przebywała kotna samica.

3. Samica w kotniku musi mieć zapewniony spokój.

4. W kotniku powinny się znaleźć drobnolistne rośliny jak np: mech jawajski, rogatek sztywny czy wywłócznik, co pozwoli na schronienie się młodych rybek przed samicą która może je potraktować jako pokarm.

5. Przyspieszyć poród czasami można przenosząc samicę do kotnika ze świeżą wodą i podwyższoną temperaturą. Jest to jednak posunięcie bardzo ryzykowne ponieważ jeśli zarodki w tym czasie nie będą w ostatniej fazie rozwoju nastąpi poronienie niedorozwiniętych płodów które szybko giną ( padają ). Osobiście tego posunięcia nie polecam.

6. Pisząc kotnik mam na myśli oddzielne akwarium z całym niezbędnym osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem właśnie mi do tej pory nie urodziła, trzymałem ja w kotniku/akwa 20l przez kilka dni lecz nie urodziła, pomimo ze w zeszłym tygodniu miała "termin", teraz śmiga w ogólnym i narazie brak objaw porodu tj ocieranie, pływanie góra dol, chowanie się przed samcem. Mimo ze ma czarna plamkę w odbycie, i białą kulkę już na zewnątrz to nie rodzi. Niepokojące jest to ze nic nie je...

 

PS Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...