Skocz do zawartości

Wykopany dołek w akwarium


martyjak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłam, że w ciągu dwóch nocy któraś z rybek wykopała dołek w rogu akwarium. Czy wiecie może, która to mogła być? Zaznaczę, że rybki całkiem sporo mają kryjówek, przynajmniej staram się je zapewnić. 

 

Razbora Klinowa x13,

Kirysek Albinos x2,

Cierniooczek Kuhla x4,

Kosiarka x2,

Krewetka Orange x1,

Krewetki Red Nose Pinokio x3,

Krewetki filtrujące x2,

Helenki ok 7.

 

(Jeden Kirysek niestety padł, nie potrafiłam mu pomóc. Nie wiem, również dlaczego dwie krewetki Oragne zaginęły bez śladu.)

 

 

post-21268-0-73576600-1433581046_thumb.jpg

post-21268-0-00675500-1433581051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to wygląda jakby było zrobione przez prąd wody.

 

(Jeden Kirysek niestety padł, nie potrafiłam mu pomóc. Nie wiem, również dlaczego dwie krewetki Oragne zaginęły bez śladu.
Najlepszą pomocą dla ryb byłoby stworzenie im dobrych warunków w akwarium. Ryby denne jak w Twoim przypadku kiryski, cierniooczki i kosiarki powinny mieć podłoże piaszczyste. Oczywiście także powinny mieć odpowiednio duże akwarium z odpowiednimi parametrami fizyko-chemicznymi wody.

Krewetki natomiast mogły zostać " wykończone" przez ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawiałaś nic?

Nie, jedynie myłam filtr i może nastawiłam na silniejsze dopowietrzenie. Teraz siedzi w tej jamie kosiarka.

 

 

 

Najlepszą pomocą dla ryb byłoby stworzenie im dobrych warunków w akwarium

Staram się zapewnić im jak najlepsze warunki. Sprawdzam regularnie parametry wody, podmieniam wodę co jakiś czas. Jestem świadoma, że do mojego litrażu nie powinnam mieć kosiarek. 

Będę obserwować jamę i zaczaję się w nocy by odkryć sprawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...