Skocz do zawartości

Lignit


girzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądając ostatnio strony internetowe natrafiłem na lignit wg sprzedawcy

"- Obniża i utrzymuje niskie ph, siła oddziaływania na ph zależy od masy lignitu względem ilości wody(eksperymentalnie)

- Wprowadza do wody związki humusowe i garbniki, które pomagają pośrednio we wzroście roślin.

- Zawiera wiele minerałów jak Potas, Magnez, Wapń, Żelazo, Molibden, Bor, Miedz i uwalniając je powoli do wody stymuluje wzrost roślin.

- Hamuje wzrost glonów, nawet działa niekorzystnie na niektóre gatunki sinic.

- Służy jako miejsce składania ikry dla pielęgnic, palet i innych ryb.

- Służy jako miejsce skłądania ikry i jako pożywienie dla zbrojników.

- Doskonale kontrastuje z zielenią niskich roślin.

- 100% bezpieczny dla wszystkich ryb, krewetek, raków. "

Czy koś ma może ten korzeń-kamień w swoim akwarium i czy rzeczywiście to takie cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lignit jeśli chodzi o właściwości jest super, jednak ciężko dostać lignit w kształcie przypominającym standardowe korzenie. bardziej przypominają płaskie kamienie niż korzenie, ale łatwo na nich sadzić roślinki i efekt może być bajeczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno bo lignit uwalnia takie metale ciężkie jak miedź i molibden a one chyba nie sa zdrowe w akwarium. Przecież są preparaty do uzdatniania wody wodociągowej, które wiążą między innymi te pierwiastki ale być może moje obawy są tylko złudne i się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja używam do dekoracji lignit od zawsze w moich akwariach, gdyż mam do nich dostęp ,pracuję w kopalni gdzie go jest sporo ;) ale żeby zdobyć taki fajny jak korzenie też muszę się na chodzić. ale do rzeczy walory estetyczne dla mnie super, chemiczne chyba tez bo i akwaria z gupikami i inne z dyskowcami zero problemów jedyny minus to delikatne barwienie wody na bursztynowy kolor ale to wszystko razem z dobrym swiatłem daje fajny efekt więc lignit a raczej coś przed lignitem polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...