Skocz do zawartości

Obsada


Gwiazda97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na pewnym portalu wyczytałem, że w większej grupie(10+) brzanki sumatrzańskie przestają obgryzać płetwy. Czy to prawda?
Brzanki te hodowane w większym stadzie mówiąc najogólniej bardziej zajmują się sobą niż innymi rybami, ale nie ma żadnej gwarancji że od czasu do czasu nie podskubią jakiś innych mieszkańców akwarium, szczególnie tych o majestatycznych ruchach i długich płetwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;).
Zwracam się do Was z prośbą o dobranie obsady.
Aktualnie mam 3x gurami dwuplamy oraz 3x gurami mozaikowe.

Chciałbym dodać jakieś rybki, które zajmują środkową oraz dolną część akwarium. Koniecznie muszą być to ryby z Azji.
Wymiary: 100x40x50.

 

Zakładasz już bodajże trzeci temat z prośba o dobranie obsady do tego samego akwarium. Połączyłem   /splend

Edytowane przez Gwiazda97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej tu byłoby wybrać któreś z brzanek. Przy tych parametrach wybór jest duży. Z mniejszych gatunków to może być np: nieco podobna do brzanki " sumatrzańskiej " brzanka pięciopręga. Z innych brzanek np: brzanka purpurowa, brzanka brokatowa, brzanka wielkołuska, brzanka liniowana z tym że ta ostatnie lepiej czuje się w akwarium o piaszczystym podłożu. Wymienione brzanki w przeciwieństwie do " sumatrzańskich " i różowych na ogół nie obgryzają płetw innym mieszkańca akwarium.

Jeśli masz w akwarium piasek to obsadę możesz uzupełnić o ryby denne takie jak piskorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem kiedyś bojowniki z guraminami w 200 litrowym akwarium i nie zauważyłem aby sobie wchodziły w drogę.

Co do bocji to na pewno odpada bocja wspaniała ze względu na duże rozmiary jakie osiąga ta ryba. Natomiast mogłaby być choćby bocja siatkowana. Z tym że u tego gatunku mogą się trafić osobniki trochę bardziej napastliwe które czasami będą zaczepiać inne ryby.

Oczywiście dla ryb dennych piach jako podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem pięknego bojka w miejscowym akwarystycznym i zastanawiałem się nad kupnem. Oczywiście mówię o samcu. Będzie ok? To w takim razie na chwilę obecną bocji nie będę kupował, po zmianie podłoża coś pomyślę. Aktualnie może zainwestuję w krewetki, powinno być im dobrze. Chyba one nie wymagają piachu ze względu, że mają pancerz, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...